Žieminis vokelis kūdikiui ir pledai naujagimiams. Kaip išsirinkti?

Kam reikalingi zieminiai vokeliai kudikiams

Pirmajai mažylio gyvenime žiemai, ypač jei kūdikis pasaulį išvydo jau šalčiams spustelėjus, žieminis vokelis kūdikiui –  pirmosios būtinybės daiktas. Juk naujagimis dar labai mažytis ir pasivaikščiojimų lauke metu jis paprastai miega vežimėlyje ir jam tikrai labai praverčia vokelis i vezimeli ziemai.

Į miegmaišio tipo vokelį kūdikį galima paguldyti įsukus į antklodėlę ar užvilkus jam šiltą kombinezoną. Rinkdamiesi vokelį, atkreipkite dėmesį į jo konstrukciją. Zieminiai vokeliai i vezimeli turi puikią savybę – užtrauktukų arba spaudžių dėka juos galima maksimaliai išskleisti. Paguldyti kūdikį į tokį žieminį vokelį daug paprasčiau ir nepalyginamai greičiau – vadinasi, susiruošimas pasivaikščiojimui lauke neužims daug laiko. Silti vokeliai kudikiams, kurių viršutinę dalį galima užtraukti taip, kad gautųsi kapišonas, apsaugos jūsų mažylį nuo pačių stipriausių vėjų ir šalčių.

Vokeliai kūdikiams, tame tarpe ir megzti vaikiski vokeliai, kuriuos galima reguliuoti iš ilgio ir pločio, „augs“ kartu su jūsų vaikučiu ir tarnaus gerokai ilgiau. Sekančiais mažylio gyvenimo metais tokio modelio vilnonis vokelis paprastai iš vežimėlio miegui „persikrausto“ į pasivažinėjimams lauke skirtą vežimėlį arba rogutes. Patogios detalės: galinėje vokelio dalyje padarytos iškirptės prakišti vežimėlio saugos diržams, raišteliai arba kilpelės – lipukai pritvirtinti prie rogučių. Jei jūs dažnai naudojatės automobilio kėdute, tai labiau tiks šiltas vokelis su iškirpte automobilio saugos diržams. Gerai, jei yra specialus iškirptę uždengiantis uždangalas, kada šia iškirpte nesinaudojame: vežimėlyje sėdinčiam mažyliui nepūs vėjas.

Dar vienos rūšies vaikiški vokeliai – modeliai su kapišonu ir rankovėmis. Kad mažylio kojytėms nebūtų ankšta, tokių vokelių apačia daroma platesnė nei pečių plotyje ir truputį suraukiama priekyje. Rankovės gali būti atviros arba užsiūtos, kai kuriuose modeliuose yra prisegamos kūdikio pirštinytės.

Šilti vokeliai kūdikiams gali būti patys įvairiausi. Tai gali būti modeliai su sinteponu, pašiltinti dirbtiniu kailiu arba avikailiu su trikotažiniu pagrindu, vilnoniai vokeliai.

Pledai kudikiams – nepamainomas daiktas

Užklotas kudikiui – vienas iš pirmutinių daiktų, kuris bus reikalingas mažyliui nemažą laiko dalį. Šis gaminys pravers kūdikiui vos tik išvydus šį pasaulį ir po keleto mėnesių ir net metų. Pledukas kudikiui turi būti ne tik gražus, jis turi atitikti keletą labai rimtų reikalavimų.

Naujagimiams užkloti kategoriškai negalima naudoti senų pledų ar antklodžių: per eilę metų ten galėjo įsiveisti grybelis. Nerekomenduojama pirkti vatines antklodes – jas sunku prižiūrėti, jos blogai praleidžia orą, mažyliai po tokiomis antklodėmis perkaista.

Pledas kūdikiui į vežimėlį

Jei vežimėlyje yra vaikiskas pledas, tai didžiulis pliusas. Vėsiu oru juo galima užkloti kūdikį, o kai apklotas kudikiui nereikalingas jį galima kompaktiškai sulankstyti. Pūkinė antklodė geriausiai tiks šalčiausiam metų laikui, medvilninis pledas kudikiui ar veliūrinis kudikio pledukas – vasarai. Demisezoninį pledą mažyliui galima rinktis ir su dirbtinėmis medžiagomis (mikrofibra, flisas) – jos saugo šilumą vėsiu oru ir neleidžia kūdikiui perkaisti, kai lauke šilta.

Pledas kudikiams į lovelę

Jei planuojate savo vaiką lovelėje užkloti pledu, tai nederėtų rinktis pernelyg storų ir šiltų gaminių. Uzklotas kudikiui gali būti visai nedidelis – 70х50 cm. Jeigu pledukai kūdikiams  bus naudojami ir kaip  lovelės užtiesalas, tai prieš įsigyjant norimą prekę reiktų išmatuoti lovelės matmenis, kad tiksliai žinotumėte, kokio dydžio pledą išsirinkti.  Standartiniai pledai vaikams į lovytę yra 120х60 cm dydžio.

Pledukai vaikams. Kokį išsirinkti?

Įsigydami pleduką naujagimiui atkreipkite dėmesį į kai kuriuos niuansus:

  • medžiaga turi atitikti metų laiką. Žiemai geriau rinktis tankaus audimo gaminius su pašiltinimu, megzti pledai kudikiams tiks ir vėsesniu, ir šiltesniu oru, o vasarai geriausi veliūriniai, medvilniniai, bambukiniai pledai;
  • vilnoniai pledai kudikiams reikalauja rimto apgalvojimo – jei naujagimio tėveliai kenčia nuo alergijos, tai didelė tikimybė, jog šią problemą turės ir kūdikis. Tokiu atveju geriau rinktis sintetinius audinius;
  • pledukai kudikiams neturėtų būti pernelyg ryškūs, rėžiantys akį. Geriau rinktis ramias spalvas su paprastu piešiniu;
  • didžiuliai papuošimai – karoliukai, blizgučiai ir kitos smulkios detalės priimtinos tik iškeliaujant iš gimdymo namų. Pledukai naujagimiams, kuriais jūs kasdien apklosite savo mažylį neturėtų būti gausiai papuošti panašiomis detalėmis, nes dekoratyvūs elementai gali patekti į kūdikio kvėpavimo takus, tai labai pavojinga.

Kur naudingiausia pirkti žieminius vokelius ir pledus naujagimiams?

Visiškai nebūtina permokėti, garsių prekės ženklų vaikiški pledai ir nuostabūs kudikiu rubeliai už prieinamą kainą parduodami internetinėje vaikiškų drabužių parduotuvėje KIDY.EU. Čia jūsų pasirinkimui ir nuostabūs megzti pledai naujagimiui. Žinoma, vaikišką pledą gali numegzti ir pati būsimoji mamytė ar paprašyti tai padaryti ko nors iš artimųjų. Rasti pledo schemą ne problema ir kažkas tikrai su malonumu imtųsi šio darbelio!

O štai žieminis vokelis kūdikiui – gaminys, kurio nori ar nenori, tačiau teks ieškoti parduotuvėje. Bet ir šiuo atveju jūs galite ženkliai sutaupyti, užsisakę pageidaujamą gaminį internetinėje parduotuvėje KIDY.EU.