Vairavimo atsakomybės

Vairuotojo pažymėjimus turi didžioji dauguma Lietuvos gyventojų, tačiau tai jokiais būdais nereiškia, kad šių žmonių vairavimo įgūdžiai ir supratimas yra pakankamai geri. Turbūt paprašius žmonių, išlaikiusių vairavimo egzaminus senesniais laikais, prieš daugiau metų, išspręsti ket testą arba pabandyti perlaikyti vairavimo teorijos egzaminą VĮ „Regitroje“, daugumos tokių žmonių egzaminų rezultatai turbūt nesurinktų nei pusės reikiamų balų. Bet gi kodėl taip yra? Ogi todėl, kad per pastaruosius dešimtmečius labai ženkliai pasikeitė ne tik reikalavimai vairuotojams. Labai stipriai pasikeitė ir kelių eismo taisyklės, bei egzaminų tvarka. Net ir žmonės, išlaikę visus valstybinius vairavimo egzaminus vos prieš keletą metų, vistiek turėtų atnaujinti savo žinias, kad užtikrintų saugų dalyvavimą eisme.

Taigi kaip nepasimesti didžiulėje kelių eismo taisyklių ir situacijų lavinoje ir išlikti informuotam apie visus svarbius pokyčius? Svarbiausias naujienas apie įvarius kelių eismo taisyklių ar kelių įstatymų pokyčius mes sužinome iš įvariausių naujienų šaltinių, pvz. interneto, televizijos ir t.t.. Bet vėlgi, yra daugybė vadinamos informacijos tarp eilučių, kurios mes tiesiog nepastebime. Tokiu atveju gelbsti įvairios interneto svetainės, kurios nuolatos kelia įvairią naują ir svarbią mokymosi medžiagą bei naujienas, pvz. https://ketegzaminas.lt/ ne tik teikia mokymosi turinį teoriniam lavinimui, bet ir suteikia įvairios informacijos, kuri padeda pasiruošti netgi ir valstybiniam praktikos egzaminui. Būtent tokių svetainių dėka vairuotojai gali sužinoti naujausius kelių įstatymų pokyčius ir likti informuoti.

Didelė dalis žmonių, tiek tų, kurie jau turi vairuotojų pažymėjimus, tiek tų, kurie dar tik ruošiasi laikyti egzaminus, labai klysta manydami, kad praktinė vairavimo dalis yra svarbesnė už teorinę, arba atvirkščiai. Deja, nereikia pamiršti, kad praktika be teorijos, o teorija be praktikos yra beveik tas pats kas nieko. Dėl to ruošiantis laikyti egzaminus VĮ „Regitroje“ reikia skirti vienodą krūvį pastangų tiek vienai, tiek kitai egzamino daliai. Tokiu atveju, užtikrintas puikus abipusis pasiruošimas ženkliai padidins išlaikytų egzaminų šansą. Todėl rekomenduojame neskubėti ir pirmiausia pilnai įsigilinti į visą internete pateikiamą medžiagą, o tik ją įsisavinus registruotis į egzaminus.