Turinio rinkodara – efektyvi reklamos dalis

Tinkama turinio rinkodara gali padėti Jūsų turimam internetiniui puslapiui būti kur kas patrauklesniu, kur kas greičiau randamu, galiausiai, kuris labiau traukiančiu bei išlaikančiu dėmesį. Tiesa, turinio rinkodara yra menas ir mokslas viename, tad nieko keisto, kad dažniausiai yra kreipiamasi į specialistus, kurie puikiai išmano šią sferą ir gali užtikrinti, kad suteikiamos paslaugos bus pačios geriausios kokybės ir tuo pačiu padės pasiekti ilgalaikę naudą.

Gero turinio svarba Google robotams

Geras turinys, žinoma, reikalingas ne tik žmogui, tačiau taip pat ir Google robotams. Paieškos sistemoms dažniausiai aktualūs šie aspektai, kurie gali pagerėti tokiu atveju, kai turinio rinkodara sutvarkoma tinkamai.

Žinoma, reikia palaikyti sistemingumą, tas vertinamas turinio atnaujinimas, laikas. Geriausia, kai viskas yra daroma reguliariai.

Taip pat reikalingas nuolatinis smulkmenų atnaujinimas, tad vertinama – kaip atrodo naujos skiltys ir kaip dažnai jos atnaujinamos.

Taip pat žiūrima kiek nuorodų yra  svetainėje.

Būtinas aspektas, galbūt net pats svarbiausias yra svetainės lankomumas. Tai padeda robotukams įvertinti – kaip dažnai puslapis turėtų būti robotams pačiose pirmose paieškose sistemos pasiūlose.

Seno turinio atnaujinimas

Turinio rinkodara reikalauja nuolatinio kismo. Tai reiškia, kad senas, jau nebereikalingas turinys būtinai turi būti atnaujinamas. Tokiu atveju bus palankiai vertinama ne tik paieškos sistemose „akyse“, tačiau taip pat ir vartotojų, kurie mėgsta verslus galinčius jiems pasiūlyti vis naujesnius dalykus, šiuo atveju, tai yra info. Turinio atnaujinimas apima labai daug skirtingų komponentų, tad kiekvienu atveju reikalingas vis kitas. Tai gali būti ir vaizdinės medžiagos atnaujinimas, taip pat ir tekstų, nuolatinis info palaikymas socialiniuose tinkluose bei visos kitos smulkmenos, kurios garantuoja, kad vis bus keičiamos naujomis. Tai rodo, kad verslas yra „gyvas“.

Tinkamų antraščių naudojimas

Gali atrodyti tik smulkmena, tačiau tikrai nėra tokia – antraštės, kurios padeda ne tik patraukti dėmesį, tačiau ir naudojant tam tikrus raktinius žodžius – būti matomu. Ne veltui  antraštėms kurti labai dažnai tenka kreiptis į specialistus, kurie puikiai išmano net ir pačias mažiausias subtilybes, tad teikia konsultacijas bei patarimus.

Kaip atrodo gera antraštė? Ji turi būti naudinga, žinoma, taip pat informatyvi, paprasta, patraukli ir t.t.

Vaizdinio turinio kūrimas

Kalbant apie turinio rinkodarą dažniausiai minimi yra tekstai, tačiau tai – ne visiška tiesa. Turinio sąvoka yra labai plati ir tokiu atveju, kai norite, kad viskas būtų išdirbta net iki mažiausių smulkmenų – reikia tai ir daryti.

Šiuo atveju taip pat svarbu kaip ir tekstai – vaizdinys turinys. Sakoma, kad jaunam žmogui jis yra net kur kas svarbesnis, kadangi dažniausiai nebeturima laiko skaityti, norisi, kad info būtų gaunama kuo greičiau ir paprasčiau. Tokiu atveju vaizdinis turinys ir tampa geriausia alternatyva. Tai gali būti ne tik nuotraukos, tačiau taip pat ir video. Galiausiai, bet kuriuo atveju reikia išlaikyti kokybę, kadangi tik tokiu atveju turinys bus patrauklus ir matysis, kad investavote į tai, kad klientai galėtų džiaugtis tai, ko jie yra verti.

Raktiniai žodžiai

Galiausiai, būtinai reikia naudoti konkrečius raktinius žodžius, kurie gali užtikrinti, kad turinio poreikiai bus patenkinami, tačiau taip pat ir greitai randami paieškos sistemoje. Tiesa, naudojant raktinius žodžius – svarbiausia yra normuoti jų kiekius, kadangi per daug – blogai, kadangi tokiu atveju turinys neatrodys patrauklus, kūrybiškas. Jis turi būti informatyvus, tačiau nebūti per daug šabloniškas ir per daug skirtas Google robotams.

Parengta pagal Skaitmeninės rinkodaros agentūros „FAD“ pranešimą spaudai.