Šilumos siurblio privalumai, ką verta žinoti?

Šilumos siurblys yra šilumos šaltinis, kuris siurbia žemo potencialo energiją iš išorinės aplinkos: oro, vandens, žemės, tada šią energiją suspaudžia ir perduoda į namo šildymo sistemą kaip didelio potencialo energiją su mums reikalinga temperatūra.

Pavyzdžiui, žemėje, žemiau užšalimo ribos, visada yra + 5– + 7 laipsniai. Siurblys surenka šią energiją, ją suspaudžia ir perduoda į šildymo sistemą jau + 60 C. Taigi šiluma iš lauko perduodama į namo vidų.

Šilumos siurbliais galima šildyti ir ruošti karštą vandenį. Kiekviena patalpa gali būti šildoma įvairiais būdais, todėl šilumos siurblių pasirinkimų yra daug.

Šilumos siurbliai skirstomi priklausomai nuo energijos gamybos:

  • oro šilumos siurbliai „surenka“ energiją iš aplinkos oro.
  • žemės šilumos siurbliai „renka“ energiją iš žemės.

Pirmasis žodis reiškia energijos surinkimo šaltinį, antrasis į kur ji perduodama.

  • Vanduo, perduoda energiją į šildymo sistemos šilumnešį;
  • Oras, perduoda surinktą energiją į namų orą, kaip oro kondicionierius.

Iš čia ir kilo šilumos siurblių oras-oras, vanduo-oras, gruntas-vanduo pavadinimai. Šilumą į orą perduodantys siurbliai labiau tinka didelėms patalpoms. Populiariausios privačių namų statybos šildymo įranga yra oras-vanduo ir žemė-vanduo.

Šilumos siurblių privalumai

  • Ekonomiškas energijos suvartojimas

Šildymo sistemos į jas įvedamą energiją naudoja daug efektyviau ir ekonomiškiau nei kiti šilumos mazgai. Daugiau nei šešiasdešimt procentų šilumos energijos, išleidžiamos namo aptarnavimui, yra nemokama. Šildymas šilumos siurbliu visada yra ekonomiškesnis nei kitų rūšių kuras.

  • Plati taikymo sritis.

Jiems eksploatuoti nereikia sudaryti specialių sąlygų ir jos veikimas nepriklausys nuo oro sąlygų, kuro kokybės, dujų slėgio lygio tinkle.

  • Ekologiškumas

Jo veikimo metu nedega joks kuras, vadinasi, ore visiškai nėra kenksmingų suspensijų, anglies dioksido oksidų.

  • Saugumas.

Sistemose nėra sprogstamųjų ir ugniai pavojingų medžiagų, mišinių, mechanizmų.