Praktiniai patarimai renkantis urną

Laidotuvės yra sunkus gyvenimo momentas kiekvienam, kurio artimasis mirė. Kasdien urnos pirkti nereikia, dėl to kyla daug klausimų, kaip išsirinkti tinkamą urną iškilus poreikiui. Kremavimo urnos yra svarbus mylimojo apsisprendimas, nes šis aksesuaras ne tik funkcionuoja praktiškai, bet ir yra nuolatinis atsisveikinimo su mylimu žmogumi prisiminimas. Kadangi galima rinktis iš daugybės formų ir spalvų, lengva pasiklysti pasiūlymų gausoje. Štai kodėl mes parengėme keletą bendrų patarimų, kurie padės jums nuspręsti, kuri urna geriausiai tinka jūsų situacijai ir poreikiams.

Kaip pasirinkti urnos dydį?

Urna yra vienas svarbiausių laidotuvių atributų, dėl to jos dydis ir išvaizda svarbi ceremonijos metu. Jei nuspręsite urną užkasti po žeme, urnos dydis neribojamas – tai jūsų pasirinkimas. Tačiau jei planuojate urną laikyti kolumbariume, gaukite daugiau informacijos apie pasirinktos kolumbariumo urnos dydį. Taip pat svarbu įvertinti, ar ateityje šiame segmente bus kitų urnų. Ar urna turi būti kompaktiška, nes jei yra viena, tai nėra dydžio limito. Urnos gaminamos iš įvairių medžiagų, populiariausios yra akmuo, medis, stiklas, metalas, plastikas, molis ir kt. Taip pat galima naudoti urnas iš organinių medžiagų, kurios netrukus po užkasimo suirs. Urnos svoris, kaina ir išskirtinumas priklauso nuo medžiagos. Jei laidotuvės vyksta lauke, atsižvelkite į metų laiką ir oro sąlygas. Jei urna bus laikoma kolumbariume, įvertinkite patvarumą.

Biudžetas taip pat svarbus

Biudžetą turite nustatyti patys, juk ne kaina laidotuvėse svarbiausia, o gražus atsisveikinimas, kadangi laidotuvėms pasibaigus neturite ieškoti iš kur skolintis pinigų. Kremavimo urnos yra nuo labai paprastų iki nebrangių, brangių ir sudėtingų. Sunkiais laikais kaina gali atrodyti nereikšminga, tačiau ji yra gyvybiškai svarbi ir mokėkite tai, ką galite sau leisti. Nesąžiningi laidotojai kartais slepia urnų kainas – netapkite tokių sukčių auka ir žinokite, kiek kainuos jūsų urna. Organizuodami laidotuves visada atsižvelkite į metų laiką, mirusiojo amžių ir religines ypatybes. Natūralu, kad urna dažnai yra laidotuvių širdis, todėl renkantis ją būtinai atsižvelkite į kitus laidotuvių atributus – kad urna nebūtų išimta iš konteksto ir susietų visas svarbias detales kaip visumą.

Būkite atsargūs rinkdamiesi urnos pardavėją, nes visur yra prastos kokybės produktų

Urna turi būti patogi ir patvari, nesvarbu, jog dažniausiai ji užkasama. Jei nesirenkate pigiausios urnos, rizikuojate mažiau, tačiau pasirinkti brangiausią urną nebūtinai apsimoka. Pasikalbėkite su pardavėju, paklauskite gamintojo. Rinkdamiesi urną būtinai žinokite, kur bus padėti mirusiojo pelenai. Yra du būdai: vienas – supilti pelenus į specialią kapsulę, o po to kapsulę įdėti į urną, kitas – sandariai uždengti pelenus ir pilti tiesiai į urną. Čia nėra esminio skirtumo – pelenai yra saugūs abiem atvejais. Pasikalbėkite su jums svarbiu asmeniu šioje situacijoje – norimos parduotuvės atstovas, laidotuvių organizatorius, krematoriumo darbuotojai ar jūsų artimasis, žinoma, gali pasidalinti savo patirtimi ir nuomone. Nebijokite klausti ir domėtis jums svarbiais dalykais – tai palengvins jūsų pasirinkimą.