Paprastesnis ir modernesnis skolinimosi būdas – „žmonės žmonėms“

Zmones zmonems

Tarpusavio skolinimas jau ne vienerius metus yra labai populiarus vartotojų pasirinkimas. Ir šiuo atveju reikėtų kalbėti ne tik apie tuos žmones, kurie skolinasi, tačiau ir apie tuos, kurie skolina. Tarpusavio skolinimo platformos sukūrė labai efektyvią terpę, kurios pagalba vartotojai gali gauti paskolas ir jas suteikti. Vietoje to, kad fiziniai asmenys skolintųsi iš kitų fizinių asmenų pasirašydami vekselius, dabar jie tai gali daryti internetu – kur kas saugiau ir patogiau. Be abejo, jei jūs iki šiol apie tarpusavio skolinimo platformas dar nieko nebuvote girdėję, turbūt turite daugiau klausimų nei atsakymų, tačiau visą tai neabejotinai gali labai lengvai išspręsti internetas ir jame pateikiama informacija, pvz., https://www.zmoneszmonems.lt/.

Kaip bebūtų, visuomet galima pateikti keletą papildomų naudingų detalių, kurios jums turėtų praversti bandant suprasti, kaip veikia tarpusavio skolinimo platformos ir kodėl tiek daug šiuolaikinių vartotojų nevengia jomis pasinaudoti.

Visų pirma yra labai svarbu suprasti, kad tarpusavio skolinimo platformos nėra kreditoriai ir jie neteikia paskolų. Pati platforma yra kaip tarpininkas arba operatorius, kuris administruoja visą procesą – paskolos suteikimo ir paskolos grąžinimo. Žmogus, kuris užsiregistruoja tarpusavio skolinimo platformoje prašydamas paskolos, yra įvertinamas operatoriaus/administratoriaus, atsižvelgiant į visus mūsų šalies įstatymuose numatytus vartotojų mokumo vertinimo taisykles. Jei žmogus pripažįstamas mokiu, jam gali būti suteikta paskola. Tačiau pirmiausia jo paraiška yra įtraukiama į tarpusavio skolinimo platformoje paskolų prašančių asmenų sąrašus, o tai reiškia, kad tuomet tarpusavio skolinimo platformoje užsiregistravę kiti fiziniai asmenys (kurie veikia kaip investuotojai) turi galimybę pasirinkti iš jiems siūlomų paskolų, į jas investuodami norimas pinigų sumas. Dėl šios priežasties tarpusavio skolinimo platformos dar kitaip yra vadinamos „žmonės žmonėms“ arba „sutelktiniu skolinimu“.

Vartotojai, kurie veikia kaip investuotojai, gali investuoti į bet kurią paskolą ir bet kurią savo pasirinktą pinigų sumą. Tai reiškia, kad žmogus, prašantis tam tikro dydžio paskolos internetu, gali ją gauti iš daugybės skirtingų žmonių. Tokiu atveju bendra surinkta paskolos suma (iš skirtingų investuotojų) yra pervedama į paskolos prašančio žmogaus banko sąskaitą.