Paminklai Vilniuje statomi ne tik žmonėms, bet ir jų augintiniams

paminklai vilniujeVilniuje esančios gyvūnų kapines, kiekvienais metais vis labiau plečiasi. Žmonės, augindami gyvūnus tarsi savo šeimos narius, taip smarkiai prisiriša prie jų, jog jiems išėjus anapilin skausmas būna lygiai toks pat, tarsi netekus artimo žmogaus. Šunys ir katės, yra populiariausi naminiai gyvūnai Lietuvoje. Deja, šiuo metu paminklai Vilniuje yra statomi ne tik žmonėms, bet ir keturkojams. Paprastai, namuose laikomi ir gerai prižiūrimi šunys visai kaip ir katės vidutiniškai išgyvena 12 – 16 metų. Aišku, šis rodiklis šiek tiek keičiasi žvelgiant iš gyvūnų veislių perspektyvos. Pavyzdžiui, rotveilerių ir basetų šunų veislių gyvenimo trukmė 9-12 metų, o tuo tarpu pudeliai gyvena daugiau nei 17 metų.

NETEKTIS SKAUDI

Žmonės niekuomet negalvoja prieš įsigydami naminį gyvūnėlį, kad kada nors išauš tokia diena, kai juos reikės palaidoti. Gražiausios svajonės turėti draugą augintinį tampa nepakeliamos, kai jiems ateina laikas mus palikti.  Kartais vaikų noras turėti šuniuką ar katinėlį išsipildo, ir jie džiaugiasi augintiniais, užauga su jais. Senoliai, nenorėdami gyventi vieni, įsigyja gyvūną, prieglaudose, zoologijos soduose dirbantys žmonės prisiriša prie gyvūnėlių tarsi jie visi būtų jų draugai. Galiausiai, jie palieka mūsų pasaulį. Ir vaikas, kuris jau tapo paauglys, ar senolis, kuriam gyvūnas praskaidrindavo nuotaiką patiria psichologinį smūgį.

GYVŪNŲ KAPINĖS REIKALINGOS

Lietuvoje, gyvūnų kapinės yra įrengtos Vilniuje 2011 metais, 45 arų žemės plote. Nuo tada, žmonės turi vietą, kur gali palaidoti savo gyvūnus ar aplankyti jų kapelį, išreikšti pagarbą taip, kaip anie kadaise gerbė savo šeimininkus. Vyrauja daug skirtingų nuomonių apie gyvūnų kapinių reikiamybę, tačiau, sprendžiant iš to, kaip jos plečiasi, yra prižiūrimos ir lankomos, galima daryti išvadą, kad tokios kapinės tikrai yra reikalingos mūsų šaliai. Paminklų gamybos meistrai teigia, jog paminklai Vilniuje yra gaminami ne tik žmonėms. Gaunama nemažai užsakymų, su prašymais pagaminti nedidelį paminklą mirusiam naminiam gyvūnėliui. Kapinaites žmonės dažniausiai puošia mylimais gyvūnų žaisliukais ir jų nuotraukomis.

Parašykite komentarą