P2P investavimas – populiarus šiuolaikinių vartotojų pasirinkimas

P2P investavimas

Tarpusavio skolinimas (arba P2P) jau ne vienerius metus yra tapęs ypatingai populiariu pasirinkimu – tiek investuotojų, tiek ir paskolų prašančių asmenų tarpe. Tačiau jei jūs iki šiol dar nebuvote išbandę P2P investavimo galimybės, nors jau kurį laiką ieškote sričių, į kurias galėtumėte investuoti, tai gali tapti vienu iš jums lengvai prieinamų pasirinkimų.

Kas yra tarpusavio skolinimo platformos?

Visų pirma jums gali kilti klausimas, kas gi yra tos tarpusavio skolinimo platformos arba P2P platformos? Tai yra priemonė, kurios pagalba vartotojai gali kreiptis dėl paskolų, kurias jiems sutelktinio skolinimo būdu suteikia kiti fiziniai asmenys, vadinami investuotojais.

Sutelktinį skolinimą reikėtų suprasti kaip paskolos suteikimą iš daugybės skirtingų vartotojų. Tai reiškia, kad jei žmogus kreipiasi dėl paskolos į tarpusavio skolinimo platformą, paskolą jam suteikia ne pati platforma (nes platforma gali būti traktuojama tik kaip operatorius, kuris atsakingas už sklandų visų procesų vykdymą), o joje užsiregistravę investuotojai. Todėl nepaisant to, kokio dydžio paskolos gali būti prašoma, ją gali skirtingomis dalimis surinkti ne vienas P2P platformoje veikiantis investuotojas.

Kaip pasirinkti P2P platformą?

Laimei, pasirinkti tarpusavio skolinimo platformą, kurioje galėtumėte investuoti į paskolas, šiandien yra labai nesudėtinga. Kadangi toks skolinimo būdas yra labai populiarus, fizinių paslaugų rinkoje veikia ir daugybė skirtingų patikimų P2P platformų. Žinoma, jei norima lengviau surasti patrauklius investavimo variantus, reikėtų orientuotis į žinomesnes ir populiaresnes tarpusavio skolinimo platformas, kuriose yra daugiau paskolų prašančių asmenų ir pakankamai į paskolas investuojančių (arba paskolas suteikiančių) vartotojų.

Ką svarbu žinoti?

Jei nuspręsite investuoti P2P platformose, turite suprasti, kad kaip ir bet kurioje kitoje srityje, pastarojoje taip pat egzistuoja vienokios ar kitokios rizikos. Tai reiškia, kad prieš priimdami sprendimą investuoti į konkrečią paskolą, turėtumėte labai gerai išanalizuoti jums prieinamus duomenis ir pabandyti suprasti, kokia yra rizika, jei pasirinksite vieną ar kitą paskolą. Taip pat svarbu, kad suformuotumėte atskirą investavimui skirtą biudžetą ir tinkamai jį valdytumėte.

Jei apie P2P investavimą jūs norėtumėte sužinoti plačiau, skaitykite daugiau nuorodoje.