Odontologijos klinika Vilniuje pataria: ką turėtų žinoti būsimos mamytės

odontologijos klinikaSenas prietaras byloja, kad vaikai atima motinų dantis. Skamba šiurpokai, bet tikrai galima išgirsti istorijų, kai susilaukus vaikelio moters dantys sugenda arba pabyra it pupos. Kiek tiesos čia galima įžvelgti ir kokių taisyklių turėtų laikytis besilaukianti moteris atskleidžia odontologijos klinika Vilniuje.

  • Apsilankymai odontologijos klinikoje. Susitvarkyti dantis patariama prieš pastojant. Jei to padaryti nepavyko, saugiausia pas stomatologą kreiptis antrąjį nėštumo trimestrą – nuo 4 iki 6 mėnesio. Pirmojo trimestro metu formuojasi visi kūdikio organai, o nėštumo pabaigoje dažnai pati būsima mama gali jaustis prasčiau, taigi leisti valandas odontologo kėdėje tikrai būtų menkas malonumas. Nėštumo metu galite taisyti sugedusius dantis, atlikti burnos higienos procedūras, valyti akmenis ir dantis poliruoti, o dantų balinimą ar protezavimą rekomenduojama atidėti po kūdikio gimimo.

Dauguma besilaukiančių moterų vengia vartoti bet kokius nuskausminamuosius vaistus, nes bijo, kad jie pakenks kūdikiui. Odontologinė nejautra yra vietinė, taigi ji nedaro įtakos, ar tuo labiau žalos, visam organizmui.

  • Maisto papildai. Nėštumo metu ypač padidėja kalcio poreikis, kadangi besivystančiam vaisiui būtinas didelis kiekis kalcio druskų – tai kaulinių audinių pagrindas. Įprastai su maistu gaunamo kalcio gali neužtekti, taigi siekiant išvengti, kad organizmas pradėtų naudoti savo kalcio atsargas, esančias dantyse, būtina vartoti maisto papildus arba vitaminus, kurių sudėtyje būtų gausu kalcio.
  • Rytinis pykinimas. Nors vadinamas rytiniu, dažnai jis gali sukilti bet kuriuo paros metu, o vienintelė išeitis – vėmimas. Dažnas vėmimas kenkia dantims, kadangi juos veikia stiprios skrandžio rūgštys, tirpdančios emalį ir skatinančios dantų jautrumą bei išprovokuojančios gedimus.

Iškart po vėmimo geriau neskubėti dantų valyti šepetėliu, kadangi jau rūgšties paveikti dantys bus dar labiau pažeisti. Geriau burną skalauti dideliu kiekiu vandens. Dar geresnis pasirinkimas – dantų skalavimo skysčiai su fluoru, kuriuos galima skiesti – taip bus išvengta itin aštraus skonio ir kvapo. Jei nuo įprastinių priemonių pykina, visuomet galima rinktis ką nors natūralaus, geriausia – vaistažolių nuovirus. Tam puikiai tiks medetkos, šalavijai, ramunėlės ar gysločiai.

Taip pat naudokite tik minkštą dantų šepetėlį bei dantų pastą su fluoru. Jei savo dantims skirsite pakankamai priežiūros – tikrai jų neprarasite, o bet kokie prietarai ir teliks prietarais.

Parašykite komentarą