Nuotekų valymas: nauda ir veikimo technologija

Šiuo metu, kaip niekad, pasaulyje itin aktualios aplinkosaugos bei gamtos ekologijos temos. Nuotekų valymas – viena galimybių prisidėti prie švarios aplinkos ir rodyti teigiamą pavyzdį kaimynams, kuriems nė neįdomu, kur nukeliauja jų buitinės atliekos, tokios kaip iš vonios, kriauklės ar klozeto tekantis panaudotas vanduo. Apžvelkime, kokią naudą mums suteikia nuotekų valymas ir kokie jo panaudojimo principai. 

Draugiškas gamtai

nuoteku valymasVienas svarbiausių privalumų, kurį suteikia įmontuotas nuotekų valymas – tai, jog jis yra draugiškas gamtai. Nuotekų valymas bei jo įrenginiai savo sudėtyje neturi cheminių preparatų, o jų cirkuliacija veikia net kelis kartus per parą, taip vis iš naujo išvalydama vandenį, kuris žemę pasiekia be ją teršiančių, kenksmingų medžiagų.

Neskleidžia blogo kvapo

Daugeliui žmonių nuotekų valymas asocijuojasi su nemaloniu kvapu, nuolat sklindančiu iš žemėje įtaisyto įrenginio. Derėtų pabrėžti, kad ši nuomonė klaidinga. Jei pasirinksite kvalifikuotus specialistus, kurie savo darbą atliks kokybiškai, įrenginys visas buitines atliekas pavers skaidriu, bekvapiu vandeniu. Jei norite įsitikinti, kad Jūsų tikrai nevargins nemalonus kvapas – paprašykite gamintojų pademonstruoti iš įrenginio išvalytą vandenį.

Ilgaamžiškumas

Įsigiję ir įmontavę nuotekų valymo įrangą, dėl gamtos taršos galėsite būti ramūs daug metų. Ši technika yra ilgaamžė, o nuotekų valymas veiks taip tyliai ir ramiai, kad ilgainiui nė nepajusite, kaip tai taps natūralia Jūsų kasdienės buities dalimi, verčiančia jaustis gerai dėl gamtai palankaus sprendimo, saugančio mūsų aplinką.

Nuotekų valymas ir jo technologija

Aptarus nuotekų valymo naudą, būtina bent įsivaizduoti, kaip viskas vyksta.  Nuotekų valymas reikalingas ten, kur negalima prisijungti prie centralizuoto kanalizacijos tinklo, t.y., nuosavuose namuose, soduose, kotedžuose, namų kompleksuose.  Jo veikimo principas:

  • Visų pirma, atliekamas geologinis sklypo tyrimas, kuris parodo, kokią sistemą patogiausia rinktis ir ar nuotekos nepateks į gruntinį vandenį;
  • Įrenginio parinkimas. Atsižvelgus į geologinius rodmenis, savo poreikius bei sklypo ypatybes, reikia pasirinkti, kokių įrenginiu nuotekų valymas bus įgyvendinamas.;
  • Prieš atliekant šiuos darbus, turi būti sudarytas valymo įrenginio projektas, apimantis reikiamų dokumentų pildymą bei sąlygų derinimą su įstaigomis, besirūpinančiomis aplinkos apsaugos reglamentais;

Montavimas. Tai pats svarbiausias veiksnys, nuo kurio priklauso nuotekų valymas bei jo kokybė. Montavimas apima aplinkos, žemės paruošimą, įrenginio įtaisymą, smėlio pylimą ir galutinį sistemos paleidimą.

Parašykite komentarą