Normalios veido odos priežiūros patarimai

Odos prieziura

Daugelis žmonių pradeda naudoti odos priežiūros produktus, kad oda atrodytų kuo sveikiau, tačiau dažnai dėl daugybės rinkoje esančių odos priežiūros priemonių gali kilti daugybė įvairių klausimų. Lyginant su kitais odos tipais, normali oda yra sveika ir neturi problemų, todėl jūsų kasdienės odos priežiūros režimo tikslas turėtų būti viską kontroliuoti. Kaip bebūtų, odos priežiūra neturi būti sudėtinga ar brangi. Vietoj to, daugeliui žmonių naudingas paprastas režimas, apimantis odos valymą, jos drėkinimą ir apsaugą nuo saulės. Tačiau apie visą tai galima pakalbėti ir išsamiau.

Veiksniai, kurie turi įtakos odos sveikatai

Kiekvienas žmogus turi unikalų odos tipą, tačiau dėl įvairių priežasčių vieni žmonės gali būti natūraliau linkę į švytinčią odos išvaizdą nei kiti. Toliau išvardyti veiksniai turi įtakos odos išvaizdai:

  • Hormonai: Hormonų kiekio pokyčiai gali sukelti aknės protrūkius ir pakeisti odos riebumą ar sausumą. Tai aktualu visų lyčių atstovams, ypač lytinio brendimo, nėštumo ir menopauzės metu.
  • Sveikatos problemos ir vaistai: Veido odos būklę gali paveikti kitos tuo pat metu esančios sveikatos problemos arba vartojami vaistai.
  • Genetika: Dėl genų žmogus gali būti labiau linkęs į sausą ar papilkėjusią odą.
  • Aplinka: Aplinkos veiksniai, tokie kaip ilgalaikis buvimas saulėje, sausas oras, didelis karštis, cigarečių dūmai ir oro tarša, taip pat gali turėti įtakos odos spalvai. Odos būklę visuomet gali pabloginti ir sezoniniai pokyčiai, jei žmogus nėra pakankamai pasiruošęs.
  • Elgesys: Veido odos sveikatai įtakos turi ir tokie veiksniai, kaip odos drėkinimas, poilsis, maistas, nerimas ir fiziniai pratimai. Odos priežiūros priemonės, kurias naudojate savo kasdienybėje, taip pat gali pagerinti arba pakenkti odos būklei.

Normalios odos priežiūros režimas

  • Valymas: odą reikėtų valyti švelniu odos prausikliu be jokių kenksmingų sudėtinių dalių, pvz., sulfatų. Valikliai be sulfatų veiksmingai pašalina riebalų perteklių, nešvarumus ir makiažo likučius, kurie gali įsigerti į odos poras, ir kartu neišsausina odos.
  • Tonizavimas: veido odos tonizavimas gali būti labai naudingas, tačiau reikėtų vengti tonikų, kurių sudėtyje yra alkoholio. Tokie produktai ne tik gana šiurkščiai veikia jūsų odą, bet ir ją dehidratuoja bei sukelia odos šiurkštumą. Reikėtų rinktis tonikus, kurių sudėtyje yra maitinančių ir drėkinančių ingredientų, pvz., hialurono rūgšties, peptidų ir natūralių ingredientų, pvz., rožių vandens ar kt.
  • Serumas: naudinga pasirinkti ir vitamino C serumą, kurį naudotumėte po odos valymo ir tonizavimo, bet prieš veido odos kremo naudojimą. Tačiau nepamirškite, kad serumas ir kitos odos priežiūros priemonės geriau įsigertų į jūsų veido odą, negyvų odos ląstelių pašalinimui turėtumėte bent kartą per savaitę atlikti odos šveitimo procedūrą.
  • Drėkinimas: jūsų oda bus daug geriau sudrėkinta, jei naudosite drėkinamąjį kremą. Atkreipkite dėmesį į produktus, kurių sudėtyje yra peptidų, hialurono rūgšties, keramidų ir glicerino. Rekomenduojama rinktis nekomedogeninius ir hipoalerginius odos priežiūros produktus.
  • Apsauga nuo saulės: kasdien turėtumėte naudoti ir apsauginį kremą nuo saulės, kurio SPF būtų ne mažesnis kaip 30. Apsauginis kremas nuo saulės turėtų būti plataus spektro, kad apsaugotų nuo UVA ir UVB spindulių.

Jei pasirūpinsite svarbiausiais veido odos priežiūros sprendimais ir suformuosite tinkamą odos priežiūros rutiną, puoselėti savo veido odą jums taps daug lengviau.

Daugiau: https://groziomanija.lt/