Nesudėtingi, tačiau labai naudingi sveikos odos patarimai

Sutikite, kiekvienos moters svajonė turėti nepriekaištingai atrodančią ir jaunatvišką veido odą. Dėl šio tikslo paprastai būname pasiryžusios skirti nemažas investicijas ir dideles pastangas. Tikriausiai dėl to ieškome sudėtingų sprendimų, manydamos, kad tai bus geriausia išeitis, nors iš tikrųjų sprendimai dažniausiai būna pakankamai paprasti. Todėl norime jus supažindinti su naudingais patarimais, kaip nesudėtingai pasirūpinti savo veido oda, kad ji būtų sveika ir graži.

Žinokite savo veido odos tipą

Visų pirma, reikia nustatyti savo veido odos tipą. Jūsų oda gali būti sausa, riebi, jautri, mišri ar normali. Kiekvienas veido odos tipas pasižymi skirtingomis savybėmis ir poreikiais, todėl, jei norite suformuoti teisingą ir veiksmingą veido odos priežiūros planą, turite žinoti, kokia iš tikrųjų yra jūsų veido oda.

NAUDINGA: Patarimų, kaip nustatyti savo veido odos tipą ieškokite https://www.chalure.lt/blogs/straipsniai/veido-odos-tipai-kaip-nustatyti-savo-odos-tipa.

Palaikykite hidrataciją

Hidratacija atlieka svarbų vaidmenį mūsų odos sveikatai. Vieni gali rekomenduoti tam tikras detoksikacines arbatas, kiti – vitaminizuotą vandenį. Kasdien gaudami pakankamai skysčių, išvengsime dehidratacijos. Kiek skysčių mums reikia, priklauso nuo gyvenimo būdo, todėl jų gali būti nuo 9 iki 12 puodelių per dieną. Jei visą dieną galėsime gurkšnoti skysčius ir malšinti troškulį, viskas bus gerai.

Pasirūpinkite ląstelių maitinimu

Kai kurie žmonės sakys, kad mūsų odai naudingi tam tikri vitaminų ar mineralų papildai. Kiti – kad mūsų odai geriau tinka tam tikri ingredientai, kaip antai agurkai, mėtos, citrinos ar uogos. Iš tiesų nėra vieno junginio ar mažos maisto produktų grupės, kuri ilgainiui padėtų išvalyti mūsų odą. Odos būklė apskritai priklauso nuo mitybos įpročių ir gyvenimo būdo. Kuo daugiau visaverčio, maistingo ir augalinio maisto gaus organizmas, tuo švaresnė bus mūsų oda.

Pasirūpinkite gera žarnyno būkle

Daugelis grožio produktų gamintojų teigia, kad odos problemos yra išorinės, kurias galima lengvai išspręsti naudojant jų siūlomus odos priežiūros produktus. Tačiau tokius pasiūlymus reikėtų vertinti pakankamai atsargiai, nes odos sveikata yra tiesiogiai susijusi su žarnyno sveikata. Jei norime, kad žarnynas tinkamai funkcionuotų, turime valgyti daug skaidulinio maisto (vaisių, daržovių, neskaldytų grūdų, riešutų ir kt.), nepamiršti augalinės kilmės jogurtų ar fermentuotų maisto produktus, kuriuose gausu probiotikų, gerti pakankamai vandens ir judėti.

Laikykitės paprastos odos priežiūros

Naudoti daugybę skirtingų veido odos priežiūros priemonių tikrai nėra būtina. Rinkitės tokias odos priežiūros priemones, kurių sudėtyje būtų kuo mažiau dirbtinių ingredientų – taip išvengsite porų užsikimšimo, odos uždegimų ir bėrimų.

Venkite streso

Kadangi stresas veikia ne tik mūsų psichinę būklę, bet ir fizinę viso organizmo, tai yra ir odos, sveikatą, labai svarbu jį kontroliuoti. Leiskite sau ilgiau pabūti gamtoje su šeima, bendraukite su draugais, naudokitės specialistų pagalba. Kad ir koks būtų stresą sukėlęs veiksnys, reikėtų jį nustatyti ir pagalvoti, kaip galima sau padėti ir sumažinti stresą.

Daugiau judėkite

Reguliari fizinė veikla būtina gerai viso organizmo ir, tuo pačiu odos, būklei, jau nekalbant apie tai, kad tai puikus būdas atsikratyti streso. Judėjimas gerina kraujotaką, todėl ir oda geriau aprūpinama deguonimi ir maistingosiomis medžiagomis. Šio proceso metu iš odos ir kitų organų lengviau pašalinami toksinai.

Šveiskite odą

Norint palaikyti švarią odą, rekomenduojama ją šveisti nuo 1 iki 2 kartų per savaitę,  švelniai pašalinan negyvas ląsteles ir nešvarumus. Tačiau būtinai naudokite švelnų odos šveitiklį, kuris nesudirgintų ir nepažeistų odos.

Leiskite odai kvėpuoti

Gera odos būklė priklauso nuo reguliaraus odos valymo, pasirenkant tinkamas odos priežiūros priemones, apsaugančias nuo porų užsikimšimo ir galimų odos problemų. Tinkamai nenuvalius odos, ant jos gali kauptis nešvarumai, kremų ir kitų priežiūros priemonių likučiai, dėl kurių oda gali pasidaryti jautresnė, išsausėti, trūkinėti.

Pabaigai

Sveika oda visų pirma priklauso nuo bendros vidinės viso organizmo būklės. Tuo apsirūpinus, reikia įsigyti tinkamas odos priežiūros priemones, kurios turi atitikti veido odos tipą ir tikslą, kurio siekiame. Kartais tereikia nedidelių korekcijų, kad galėtume džiaugtis nepriekaištingai atrodančia, skaisčia ir jaunatviška veido oda.