Natūralios ir sveikos produkcijos vartojimas

Saltalankiai

Turbūt esate girdėję medikus teigiant, kad turėtume daugiau vartoti būtent tai, kas auga mūsų klimato juostoje ir būtent mūsų šalyje? Tokiuose teiginiuose yra nemažai tiesos. Be to, gyvendami Lietuvoje mes turime labai didelę pasirinkimo laisvę – tiek vaisių, tiek ir daržovių bei uogų atžvilgiu. Todėl jei mūsų kasdienį mitybos racioną sudarys natūralus, sveiki ir mūsų šalyje užauginti produktai, galėsime daug efektyviau pagerinti savo sveikatą ir savijautą. Žinoma, nereikėtų pamiršti ir sveikų maisto produktų, kurie nėra būdingi mūsų klimato juostai, tačiau jie nėra tokie būtini. Taigi, kaip jau supratote, kiekvienas Lietuvos gyventojas turi galimybę maitintis sveikai ir subalansuotai. Ką jau kalbėti apie tai, kad mūsų šalyje užauginama produkcija įprastai kainuoja ir gerokai pigiau nei į Lietuvą importuojami produktai. O tai reiškia, kad sveika mityba tampa nebe tokia brangi. Tuo tarpu kalbant apie sveikus produktus, kuriuos galime įsigyti mūsų šalyje, būtinai turėtų būti paminėta ir šaltalankių produkcija.

Šaltalankiai yra vieni iš puikiausių antioksidantų. Kaip žinia, antioksidantai apsaugo mūsų organizmą nuo laisvųjų radikalų, kurie skatina senėjimą, o tai reiškia, kad vartojant šaltalankius, galime sulėtinti senėjimo procesus. Dėl šios priežasties grožio pramonė jau nuo seno šaltalankius naudoja kaip vieną iš svarbių ingredientų, kuris suteikia odai daugiau elastingumo ir sumažina odos raukšles. Be to, nereikėtų pamiršti, kad šaltalankiai paskatina ir ląstelių regeneraciją bei sustiprina mūsų organizmo atsparumą įvairiems neigiamiems aplinkos veiksniams. Pastarasis šių unikalių uogų privalumas lemia ir dažnesnį šaltalankių pasitelkimą šaltuoju metų laiku, kuomet norima efektyviau apsisaugoti nuo peršalimo ligų.

Taip pat būtina paminėti ir naudingus vitaminus bei mineralus, kurių gausu šaltalankiuose. Suvartojus vos 100 g šaltalankių, gauname visą vitamino C dienos normą, kuri yra 500 mg. Šaltalankiuose taipogi yra labai daug vitamino B1, B2, K, P ir E, mangano, fosforo, geležies, flavanoidų, folio rūgšties, karoteno ir kt. Visa tai šaltalankių uogas paverčia neįkainojama sveikos gyvensenos sudedamąja dalimi, kuriai kiekvienas iš mūsų turėtume skirti labai daug dėmesio.