Namų įrengimo tendencijos 2020 metams

Įsibėgėjant 2020 metams, jau galime pradėti matyti tam tikras madų, rinkų, o taip pat ir interjero bei būsto įrengimo tendencijas. Jos svarbios visiems, kurie planuoja pirkti naujus namus ir juos įsirengti arba tiems, kurie domisi šios srities aktualijomis. Tam, kad informacijos nereikėtų ieškoti per visą internetą, mes paruošėme jums keletą pačių ryškiausių namų įrengimo tendencijų iš 2020 metų ir jas sudėjome į vieną vietą. Gero skaitymo!

Išmanūs namai – vis labiau populiarėjantis sprendimas

Išmanūs namai nėra tik skambus pavadinimas. Tai yra filosofija namams bei sistemų visuma juose, kuri leidžia įvairias, net ir labai sudėtingas ar kompleksines funkcijas bei užduotis atlikti be didesnio vargo. Kada kalbame apie namų išmanumą Lietuvoje, pirmiausiai į galvą ateina šios sritys: šildymas, saugumo sistemos, oro kondicionavimas ir apšvietimas.

Galbūt įsirengti tokias sistemas ir kainuoja daugiau nei įprastas, kuklus ir ekonomiškas pasirinkimas, tačiau ta nauda, kurią prideda galimybė viską valdyti be pulto, tik per išmanųjį arba per patogias sistemas – verta kiekvieno cento (aišku, jeigu pasirinkta tinkamai).

Kadangi gyvenimo kokybė Lietuvoje gerėja ir pirkėjai turi daugiau pinigų ir gali įsirengti namus pagal „storesnę piniginę“, tiek vystytojai, tiek patys individualūs pirkėjai nevengia į butus ar namus įrengti išmanias sistemas arba tuos namus bent jau paruošti būti išmaniais kada nors netolimoje ateityje.

Perkama universali buitinė technika

Orkaitė ir grilis, išmanusis televizorius, šaldytuvas, viryklė ar skalbimo mašina su įvairiausiomis funkcijomis ir taip toliau. Kaip jau minėjome – pirkėjai turi vis daugiau ir daugiau pinigų, todėl jie ima sau leisti vis gausesnę, nebūtinai prabangą, tačiau komfortiškesnę kasdienybę. Viena iš pagrindinių to komforto sudedamųjų – visapusiškai efektyvi buitinė technika.

Tokie dalykai, kaip funkcionalumas ir kokybė įprastam lietuviui pirkėjui yra ne mažiau svarbi nei gera kaina. Keista, kad buitinė technika pigiau kainuoja internetu. Užsukę į https://www.varle.lt/skalbimo-masinos/ pamatysite, kad skalbimo mašiną su džiovykle perka daug vartotojų. Jie pradeda įžvelgti universalumo vertę ir tuo rūpinasi labiau nei ankstesniais metais.

Žmonės gręžiasi atgal į DIY

Praėjusio amžiaus pradžioje kažkas sumąstė, kad visai pelninga yra baldus pardavinėti flat-pack pavidalu. Susitaupo laikas, reikalingas jiems surinkti ceche, todėl galima pasiūlyti ir žemesnę kainą pirkėjui, ir daugiau prekių atvežti į sandėlius. Amerikiečiai ir Vakarų Europa pamilo šią idėją, o dabar ją pamilsta ir visa Lietuva.

Nors žmonių sugebėjimai „kažką susimeistrauti“ ar susikonstruoti kasmet tik prastėja, tačiau gamintojai jau kuria tokius elementariai sukonstruojamus baldus ar įrenginius, kad tą pasidaryti gali bet kas. Na ir jausmai, kada baldas atvežtas ir pastatomas jau surinktas ir kai patys jį tarsi pasigaminate nuo nulio – visiškai kitokie.

Taigi dar viena pastebima tendencija – kur gali, žmonės mėgsta patys išsirinkti ar net patys pasigaminti, įrengti tam tikras detales ar techniką.

Visiškai užmarštin keliaujantys sprendimai

Yra ir naujų tendencijų, kurios po truputėlį užkariauja pirkėjų širdis, bet yra ir pasenusių, kurios jau ima nusibosti ir žmonių nebedomina. Svarbu paminėti ne tik tai, kas yra chic, bet ir tuos dalykus, kurie jau nebemadingi, kad žmonės nepakištų sau kojos.

Čia nelandžiosime po konkrečius statybinių ar apdailos medžiagų tipus, o daugiau apžvelgsime bendrą vaizdą. Pirmasis dalykas, ko mažėja – baltos spalvos. Loftų manija, kuri buvo užklupusi Lietuvą prieš 3-7 metus, po truputėlį slopsta. Industrinio tipo apartamentai jau sutraukė pirkėjus ir dabar rinkoje vėl nebėra tiek daug tokio tipo būstų. Būtent dėl retro, industrinio ar minimalistinio tipo interjerų populiarumo ir buvo dažnai naudojama balta spalva. Dabar ją keičia įvairūs atspalviai, nuo rusvų iki pilkšvų, gelsvų ar rausvų. Dažnėja ir drąsių (ryškių, su daug spalvų) interjerų atsiradimas.

Taip pat verta paminėti, kad iš interjero tendencijų traukiasi aukso spalva nudažyti ir auksą primenantys daiktai ir vieno-stiliaus interjerai. Dabar norima darnos ir sinergijos tarp įvairių motyvų ir akcentų.

Na, o kiek kainuoja įrengti būstą pagal naujausias tendencijas?

Tai priklausys nuo jūsų meistrų, norimų sprendimų ir buto ar namo dydžio. Paprastai skaičiuojama, kad įrengti modernų ir kokybišką 2-3 kambarių butą kainuos apie 14-16 tūkstančių eurų. Tai yra suma, reikalinga padengti medžiagų, buitinės technikos ir meistrų darbo išlaidas būstui, kuris nebus didesnis nei 70 kv.m. Jeigu turite dviejų aukštų ar net didesnį namą, norite geresnių medžiagų ar tik tam tikrų meistrų – pasiruoškite išleisti daugiau!