Mylimo augintinio mirtis ir jo laidojimas gyvūnų kapinėse

Kai laimingai daugelį metų auginame savo naminį augintinį, nė nesusimąstome apie tai, kad ateis laikas, kuomet mums teks su juo atsisveikinti. Tačiau, kaip bebūtų gaila, to negalime išvengti, todėl tuomet, kai susiduriame su mylimo gyvūnėlio mirtimi, mums tenka pasirūpinti jo laidotuvėmis. Žinoma, tokiu metu mes galime galvoti tik apie savo mirusį ir daugybę metų mylėtą bei prižiūrėtą augintinį, todėl mums gali būti pakankamai sudėtinga susikoncentruoti ir suprasti nuo ko turėtume pradėti pirmiausia. Todėl nors natūralu, kad augindami gyvūną negalvojame apie jo mirtį, net ir tokiu atveju reikėtų pasidomėti, kokiu būdu reikėtų laidoti mirusius gyvūnus ir kur tai reikėtų daryti. Kaip bebūtų, retas žinome, kur mūsų šalyje yra oficialios gyvūnų kapinės, todėl jei ir jūs iki šiol to nežinojote, pats metas pasidomėti visomis gyvūnų laidojimo subtilybėmis.

Gyvūnų kapinėsVisų pirma, oficialias gyvūnų kapines gali rasti tarp Lentvario ir Liudvinavo gyvenviečių, todėl atminkite, kad jūsų augintiniu mirus, jį reikia palaidoti būtent šioje kapinėse. Taip, jums gali kilti klausimas, kodėl gi savo mirusio augintinio negalite palaidoti daugiausiai sentimentų jums keliančioje vietoje ar tiesiog ten, kur jums yra patogiausia, tačiau atsakymas labai paprastas – gyvename teisinėje valstybėje, kurioje laidojimo klausimus taip pat reguliuoja įstatymai. Ir nereikėtų manyti, kad tokie įstatymai galioja tik žmonių laidojimui. Jei gyvūnas palaidojimas ne oficialiose gyvūnų kapinėse, šeimininkui toks neteisėtas veiksmas užtraukia administracinę atsakomybę. Todėl, kaip jau supratote, reikėtų laikytis galiojančių mūsų šalies įstatymų.

Taigi, žinodami kur yra gyvūnų kapinės, nepamirškite, kad tokiais atvejais reikėtų pasirūpinti ir pagarbiu laidojimu. Suprantama, kad patiems rasti gyvūnui tinkantį karstelį ar pagaminti tikrą paminklą gali būti labai sudėtinga, todėl kur kas paprasčiau, jei kreiptumėtės į šių paslaugų teikėjus. Taip, jūs supratote teisingai – mūsų šalyje taip pat galite pasinaudoti ir gyvūnų laidojimo paslaugomis, kurios užtikrina sklandų ir pagarbų laidojimo procesą. Tuomet jums patiems nereikės ieškoti nei karsto, nei paminklo. Be to, pačiu laidojimu gali pasirūpinti minėti paslaugų teikėjai, todėl jei kreipsitės į juos, išvengsite daugybės rūpesčių ir nemenko vargo.