Maistas vestuvėms: patarimai, kuriuos būtina įvertinti

Maistas vestuvemsGardus maistas – kiekvienos vestuvių šventės svarbiausias elementas. Visi sutiktų su tuo, kad skaniai pavalgyti norisi per visas šventes. Ypač tokias dideles šventes, kaip vestuvės, kuri gali trukti net kelias dienas. Kuo daugiau svečių  – tuo sunkiau patenkinti visų poreikius. Juk šiuo metu bene kiekvienoje šventėje surasite bent kelis asmenis turinčius specifinių maitinimo įpročių. O juk norisi šventę skaniu maistu pagyvinti ir jiems! Natūralu, kad maistas vestuvems yra užsisakomas, o ne bandoma pačiam susisukti virtuvėje. Tačiau koks maistas tinkamiausias tokių švenčių metu ir kaip kalbėti su šeimininke, kad ji puikiai suprastų Jūsų poreikius?

Kuo anksčiau – tuo geriau

Maistas vestuvėms dažniausiai apgalvojamas likus mėnesiui iki šventės, tačiau užsisakyti šeimininkės paslaugas reikia bent jau pusę metų. Ypač tokiu atveju, kai tiksliai žinote puikios šeimininkės, kurios receptai skatina praryti liežuvį. Dažniausiai norint užsisakyti paslaugas tenka laukti ilgas eiles. Taigi, bent jau prieš pusę metų verta susisiekti su šeimininke ir preliminariai aptarti kokių patiekalų norėsite šventės metu. Žinoma, valgiaraštis dar keisis ir tai visiškai natūralu. Tačiau žinodama preliminarų valgiaraštį galėsite sužinoti ir preliminarią kainą.

Graži aplinka – skanus maistas

Maistas vestuvėms apima ir papuošimus, kurie dedami greta patiekalų, kurie komponuojami dar tuščiose lėkštėse. Nors dažniausiai tiekėjai turi konkretų stilių, kurį dažniausiai praktikuoja vestuvių metu, tačiau pagal poreikius jis gali būti pakeičiamas. Pavyzdžiui, kai vestuvėse dominuoja viena kokia nors spalva, natūralu, kad stalo papuošimai taip pat turi derėti. Tokiu atveju šeimininkai turi pasirūpinti atspalvių ir detalių derinimu. Tiesa, nemaišykite su tuo, tokius darbus atlieka dekoratoriai. Kai jie rūpinasi visapusiška aplinka tuo tarpu maisto tiekėjai – tik stalo dekoravimu. Ir tai tik iš dalies.

Pasirūpinkit savo svečiais

Maistas vestuvėms turi būti labai įvarus, kad kiekvienas pagal savo poreikius galėtų pasmaguriauti. Siūlome nepamiršti ir vegetarų bei veganų, kuriems dažnai tokių švenčių metu tenka valgyti tik vaisius. Gerbkite juos. Siųsdami vestuvinius kvietimus ir prašydami nurodyti atsakymą taip pat galite paprašyti atsakyme informuoti apie mitybos įpročius arba ko jie pageidauja. Taip ne tik patenkinsite visų poreikius, tačiau tuo pačiu ir supaprastinsite apsisprendimą. Juk jeigu daugelis nurodys konkretų patiekalą – poreikius teks įgyvendinti.

Šeimininkės patarimai

Šeimininkės pastebi, kad jaunosios dažnai linkusios gilintis į smulkmenas ir vadovauti virtuvėje, kur joms tai daryti nėra vieta. Žinoma, jaunoji – klientas ir jos poreikiai turi būti patenkinti, tačiau kartais vietoj jos poreikių reikėtų pasikliauti šeimininkės patarimais, kurie dažniausiai būna neįkainojami ir geriausi. Juk tai asmuo, kuriam nuolatos tenka susidurti su skirtingais pageidavimais ir tuo pačiu įžvelgti tendencijas, išskirti patarimus. Būtinai juos įvertinkite. Gali būti, kad šeimininkės patarimai yra auksiniai ir leis mėgautis kur kas skanesniais patiekalais.

Karštas, šaltas ir kiek dar patiekalų?..

Maistas vestuvėms dažniausiai skirstomas į kelias dalis. Pirmiausia – karšti patiekalai, kurie pateikiami vos tik susėdus prie stalo. Taip pat ant stalo būtinai turi būti mišrainių, salotų ir kitų panašių patiekalų, kurie papildys skrandį ir tuo pačiu leis puikiai jaustis. Žinoma, turi būti ir kažkiek užkandžių, kurie leis laikinai numalšinti alkį po labai intensyvaus šokio. Galiausiai, saldus stalas, kuris dažniausiai patinka ne tik smaližiams. Tortas, šakočiai, pyragėliai ir sausainiai – kiekvienam, kuris nori save palepinti.

Maistas vestuvėms labai įvairus, tad kiekvienu atveju labai skiriasi. Svarbiausia, kad profesionalios šeimininkės patenkins kiekvienos jaunosios ir jaunikio užgaidas, kad vestuves norėtųsi kartoti ne tik smagių emocijų, tačiau gardaus maisto.