Lietuviai vartoja vis daugiau daržovių. Kodėl?

siltnamiaiLietuviai – agrariška tauta, tad nieko keisto, kad jų mityboje yra didelis suvartojamų daržovių skaičius. Tuo pačiu reikia pabrėžti, kad nemažai jų užsiaugina patys arba perka iš ekologiškų turgelių. Remiantis Lietuvos statistikos departamento duomenimis, nuo 2007 m., Lietuvoje suvartojamų daržovių kiekis turi tendenciją augti. Natūralu, kad žmonės ieško būdų kaip sutaupyti daržovėms, todėl vis dažiau pagalvojama apie sklypo apsodinimą daržovėmis, statomi šiltnamiaimaisto produktu suvartojimas

Šaltinis http://osp.stat.gov.lt/

Jeigu 2007 metais vienas Lietuvos gyventojas per metus vidutiniškai suvartodavo iki 87 kilogramų daržovių per metus, tai 2014-aisiais skaičius siekia net 100 kilogramų vienam žmogui. Skaičius didėja ir dėl rūpinimosi savo sveikata ir dėl kitų faktorių, kuriuos aptarsime šiame tekste. Šiltnamiai – daugelio žmonių svajonė ir jeigu tik leidžia galimybės – ji įgyvendinama.

Lietuviai rūpinasi savo sveikata?

Visi puikiai žinome, kad augalai prisideda prie kur kas geresnio mūsų organizmo funkcionavimo, tad šiltnamiai ir daržai greta jų yra tarsi būtinybė, kuri padeda šiame moderniame pasaulyje prižiūrėti savo sveikatos rodmenis. Išties, pastebėta, kad lietuviai vis labiau rūpinasi savo sveikata. Anksčiau nuolatos akcentuojama tiesa, kad žmogui būtina mėsa pakeitė mąstymas, kad mitybos racioną turi sudaryti didelis kiekis daržovių. Geriausia, kai daržovės yra augintos namuose. Kita alternatyva – ekologiški turgeliai. Ten auginamos daržovės dažniausiai be jokių pesticidų. Žinoma, tokiu atveju reikalingi šiltnamiai, kuriuose suteikiamos geros sąlygos augalams augti.

Keičiasi mitybos įpročiai

Verta pabrėžti, kad keičiasi lietuvių valgymo įpročiai. Tai susiję su vis labiau populiarėjančia žaliavalgyste bei vegetarizmu ir veganizmu. Jie propaguojami tiek dėl sveikatos, tiek keičiant savo įsitikinimus. Nusprendus atsisakyti mėsos natūraliai mitybos racione padaugėja daržovių. Svarbiausia, kad pasirinktas maistas būtų suderintas, apgalvotos visos mitybos smulkmenos ir stengiamasi gauti visas reikalingas medžiagas.

Sportuojantys žmonės valgo daugiau daržovių?

augalaiAkivaizdu ir tai, kad sportuojantys žmonės kur kas labiau rūpinasi savo mityba. Norint numesti svorio ir susikurti gražią figūrą reikia valgyti kuo daugiau augalinės kilmės maisto. Tokiu atveju augalai sudaro didžiąją mitybos raciono dalį, tad labai svarbu, kad pastarieji būtų auginami ekologiškai ir jų vartojimas tikrai atneštų kokią nors naudą. Žinoma, jeigu norite, kad kūno formos tikrai kistų, tokiu atveju labai svarbu pasitarti su profesionaliu sporto treneriu, kuris atsižvelgdamas į Jūsų galimybes pasiūlys pačias geriausias alternatyvas.

Auginkime daržoves patys

Visi aukščiau aprašyti veiksniai lemia, kad lietuviai suvalgo vis daugiau daržovių. Jeigu tik leidžia galimybės, tokiu atveju rekomenduojama augalus auginti pačiam, kadangi tokiu atveju galėsite būti tikras dėl jų kokybės ir tikrai gausite visas reikalingas maistingąsias medžiagas. Tiesa, tokiu atveju reikalingi šiltnamiai, kurie padės brandinti daržoves.

Jeigu manote, kad šiltnamiai – geras pasirinkimas, tokiu atveju reikia pasisamdyti kompaniją, kuri atliks montavimo darbus, kur kas geriau pasisamdyti specialistus, kadangi:

  1. Jie darbus atliks labai greitai.
  2. Šiltnamiai nėra brangus pasirinkimas.
  3. Jie bus suręsti kokybiškai ir ilgai jums tarnaus.
  4. Taip pat jie gali būti projektuojami pagal individualius žmogaus poreikius.

Parašykite komentarą