Laidotuvės ir paminklai kapams

Paminklai kapams

Niekam nėra lengva atsisveikinti su anapilin iškeliaujančiu artimu žmogumi. Tai susiję su skausmu, kančia ir dideliu liūdesiu. Kai visi šie neigiami veiksniai veikia mus tuo pačiu metu, tampa dar sudėtingiau ištverti netikėtiną netektį. Tačiau kaip bebūtų skaudu ir sunku, turime nenuleisti rankų ir velionį palaidoti pagal visus nustatytus reikalavimus ir atsižvelgiant į tai, ko būtų norėjęs žmogus, su kuriuo teko išsiskirti.

Turbūt žinote, kad reikėtų pradėti nuo laidojimo namų pasirinkimo. Jei gyvenate sostinėje, pastarųjų yra begalė. Tačiau nepaisant didelės pasiūlos, jų užimtumas yra pakankamai didelis, todėl nenustebkite, jei pirmuoju bandymu nepavyks rezervuoti pasirinktų laidojimo namų šarvojimo salės. Todėl atlikite kruopščią laidojimo namų paiešką ir pasistenkite pasirinkti tokią šarvojimo salę, kuri atitiktų jūsų lūkesčius. Šiuo atveju turime galvoje apie lokaciją ir taip pat apie šarvojimo salės plotą – į tai reikėtų atsižvelgti tam, kad su velioniu atsisveikinti atėję artimi žmonės nesijausti labai nejaukiai ir nepatogiai.

Dar vienas svarbus aspektas, tai karstas mirusiajam. Maža dalis mūsų šalies gyventojų nuo seno linkę rinktis labai prabangiai atrodančius ir kokybiškus karstus. Tačiau vėlgi, tai priklauso nuo jūsų keliamų reikalavimų ir turimo biudžeto. Galbūt karstas jūsų akimis nėra ta detalė, kuriai reikėtų skirti pakankamai daug lėšų, todėl norėsite rinktis kuklesnį ir pasižyminti žemesne kaina.

Išsprendus šiuos klausimus, be jokios abejonės teks įvertinti konkrečiose kapinėse siūlomą kapo vietą. Dažniausiai laidojimo namai būna įsikūrę prie kapinių, kurias pasirenka velionio giminaičiai. Tai daroma sąmoningai, siekiant išvengti tolimos kelionės ir papildomų nepatogumų. Be abejo, jei iki šiol jums niekuomet nebuvo tekę rūpintis kapo išpirkimo klausimais, tuomet galite pasitarti su pasirinktų laidojimo namų specialistais, kurie palengvins visą šių užduočių sprendimą ir leis jums lengviau atsipūsti.

Na ir galiausiai, kai įvyks laidotuvės, turės būti peržiūrėti ir paminklai kapams. Nors įprastai paminklai nėra statomi vos tik palaidojamas velionis, jų pasirinkimu reikėtų pasirūpinti iš anksto. Tokiu atveju išvengtumėte didelės skubos ir galėtumėte nesunkiai rasti jūsų lūkesčius atitinkantį variantą.