Kuomet tenka atsisveikinti su anapilin iškeliavusiu artimuoju

Antkapiai

Mirtis yra neišvengiama ir su tuo turėtų susitaikyti kiekvienas iš mūsų. Tačiau visiškai suprantama, kad kiekvienas žmogus, kuris susiduria su artimo žmogaus mirtimi, į visą tai žvelgia labai skirtingai. Vieniems su tuo susitaikyti būna lengviau, o kitiems gerokai sunkiau. Kaip bebūtų, jei mūsų artimoje aplinkoje miršta mums brangus žmogus ir mums patiems tenka rūpintis visais laidotuvių klausimais, mūsų pečius užgriūva dar daugiau papildomų bėdų ir sunkumų. Žinoma, kad susidurti su mirtimi artimoje aplinkoje nėra lengva. Ką jau kalbėti apie tuos atvejus, kai tenka atsisveikinti su pačiu artimiausiu žmogumi. Tokia situacija visiškai išmuša iš vėžių ir neleidžia mums judėti pirmyn. Tuomet jaučiamės taip, lyg ir mūsų pačių gyvenimas būtų ką tik pasibaigęs. Tačiau nepaisant to, kad tai yra labai skaudžios ir sudėtingos gyvenimiškos situacijos, būtina atrasti vidinių jėgų ir suprasti, jog gyvenimas tuo nesibaigia.

Priimdami mirtį kaip neišvengiamą kiekvieno žmogaus gyvenimo sudedamąją dalį, mes galime lengviau pajudėti pirmyn, kartu tinkamai pasirūpindami ir savo mirusio artimojo laidotuvėmis. Be abejo, tokiu atveju reikia pagalvoti apie visą tolimesnį procesą. Suprantama, kad jums reikės nuspręsti, kuriuose laidojimo namuose bus pašarvoti jūsų anapilin iškeliavusio artimojo palaikai. Kadangi šiandien laidojimo namų pasirinkimas yra labai didelis, jums neturėtų būti sudėtinga pasirinkti – ypač, jei jūs laidojimo namų ieškosite Vilniuje, kuriame tokių paslaugų teikėjų yra daugiausiai visoje Lietuvoje. Žinoma, renkantis laidojimo namus jūs visuomet galite pasinaudoti ir internetu, kadangi tokiu būdu surasti tai, ko jūs ieškote, jums bus kur kas lengviau.

Tuomet, kai jūs būsite pasirinkę laidojimo namus, jums taip pat reikės užsakyti velioniui skirtą karstą, pasirūpinti jo drabužiais ir kitomis svarbiomis detalėmis. Ir net jei jūs apie visą šį procesą nieko nenutuokiate ir net nenumanote nuo ko jūs turėtumėte pradėti, tuomet, kai susisieksite su savo pasirinktais laidojimo namais, galėsite gauti visus atsakymus į jums svarbius klausimus. Tai reiškia, kad šios srities specialistai galės jus nukreipti teisinga linkme ir padėti jums lengviau sudaryti būsimų veiksmų planą, nemenką dalį klausimų išsprendžiant už jus.

Kai bus išspręsti minėto pobūdžio klausimai, jums taip pat reikės nuspręsti, kuriose kapinėse bus laidojamas jūsų artimas anapilin iškeliavęs žmogus. Labai dažnai savo artimuosius žmonės yra linkę laidoti tose pačiose kapinėse. Tokiais atvejais įprastai nebereikia ieškoti naujos vietos laidojimui, kadangi būna papildomos laisvos vietos anksčiau mirusių artimųjų kapavietėse. Kita vertus, tokia galimybė yra prieinama ne kiekvieniems, todėl jei nėra galimybės velionio palaidoti šeimos narių ar giminaičių kapavietėje, reikėtų susisiekti su pasirinktų kapinių administracija ir išpirkti vietą laidojimui.

Kuomet velionis bus palaidotas, reikėtų kreiptis ir į paminklų gamybos specialistus. Tai reiškia, kad jūs iš anksto galite užsakyti paminklą ir antkapį (daugiau informacijos apie tai skaitykite šioje nuorodoje), tokiu būdu išspręsdami labai svarbius ir būtinus klausimus. Žinoma, praėjus kuriam laikui jums reikės kreiptis ir dėl kapavietės tvarkymo darbų. Trumpiau tariant, reikės tinkamai ir profesionaliai įrengti kapavietę, užtikrinant, kad ji atrodys labai tvarkingai. Dažniausiai kapaviečių priežiūros paslaugas teikia ir paminklų bei antkapių gamybos paslaugų teikėjai. Todėl jei jūs kreipsitės dėl paminklo ar antkapio gamybos paslaugų, kartu galėsite suderinti ir kapavietės tvarkymo klausimus. Taigi, kaip jau turbūt supratote, viskas tampa kur kas paprasčiau, jei visi klausimai yra sprendžiami nusiraminus ir labai gerai apgalvojant visas svarbiausias detales.