Kokybiškas betoninių grindų įrengimas

grindu betonavimasNorintiems daugiau sužinoti apie betoninių grindų įrengimą, turbūt būtų įdomu išsiaiškinti, kas apskritai per medžiaga yra betonas. Betonas –  tai yra dirbtinis akmuo, labai tvirta masė, gaunama kietėjant rišamosioms medžiagoms – cemento, užpildo (smėlio, žvyro) ir vandens mišiniui.

Priklausomai nuo charakteristikų ir sudėties, betono savybės gali kisti. Vienu svarbiausių, jei ne pagrindiniu parametru, lemiančiu betono gaminių, o ypač  betoninių grindų patvarumą ir svarbą betoninių grindų įrengimui – betono masės slankumas. Minėta savybė nustatoma pagal vandens ir cemento santykį bei specialių priemaišų kiekį – kuo mažesnis vandens ir cemento santykis, tuo aukštesnė betono kokybė.

Įsivaizduokime, kad turime profesionalius meistrus, su reikiama profesine patirtimi, turime kokybišką medžiagą, su kuria galime pradėti darbus, taigi lieka klausimas – kokiais įrankiais reikėtų dirbti, kad kokybiškas betonavimas būtų atliekamas tinkamai? Šiems darbams tikrai praverstų kibiras, kastuvas, nubraukimo liniuotė, trintuvė, vandens ir spiritinis gulsčiukas, plieniniai vamzdžiai, matavimo lenta, žymėjimo siūlas ir kelnė.

Pradžioje atliekami paruošiamieji betoninių grindų įrengimo darbai: nustatoma pagrindo būklė – paruoštas pagrindas turi būti sausas (gali būti truputį drėgnas, tačiau ne šlapias), tvirtas ir be įtrūkimų. Reikėtų pašalinti dulkes, purvą, kalkių ar dažų likučius, riebalų dėmes ir kitus sukibimą mažinančius nešvarumus. Ypač lygų ir tankų paviršių reikėtų subraižyti. Taip pat prieš betonuojant reikėtų atlikti aukščio nustatymą (o jei yra poreikis – reikėtų atlikti ir atitinkamą žymėjimą). Jei aukštis tinkamas, galima dėti garso izoliacinį sluoksnį. Pasirinktą medžiagą reikėtų dėti kuo sandariau.

Jei yra numatyti vamzdžiai, atitinkamose vietose reikia išskaptuoti griovelius. Po to klojama garo izoliacinė plėvelė (kuo storesnė, tuo geriau), sauganti nuo drėgmės ir garų kondensavimosi. Rekomenduotina klojant izoliacines medžiagas jas užleisti bent 10 cm vieną ant kitos, kad jos persidengtų ir neatsirastų pralaidžių tarpų. Kitas žingsnis – pakloti armuojantį tinklą ir palei sienas pavynioti porolonines izoliacines juostas. Atlikus visus šiuos darbus galima pradėti patį betonavimą.

Svarbu paminėti, jog profesionalai rekomenduoja betonavimo darbus atlikti tik tokiu atveju, jei turite tam pakankamai žinių ir įgūdžių. Kitais atvejais betoninių grindų įrengimas bus sėkmingas tik tuomet, jei bus patikėtas profesionalų komandai.

Parašykite komentarą