Kokius Lietuvos dvarus verta aplankyti?

Vasara yra puikus laikas leistis į trumpą išvyką po Lietuvą ir pamatyti dar neatrastus kampelius. Lietuvoje yra gausu nuostabių vietų, kuriose galite praleisti savo laisvalaikį. Jog laisvalaikį praleistumėte ne tik linksmai, bet ir turiningai, rekomenduojame apsilankyti Lietuvos dvaruose. Lietuvos dvarai pasižymi įdomiomis istorijomis, ekspozicijomis, įvairiomis edukacijomis, išpuoselėtais sodais bei tvenkiniais. Todėl juos aplankę tikrai nepasigailėsite.

Pakruojo dvaras

Vienas populiariausių ir labiausiai lankytinų yra Pakruojo dvaras. Šis dvaras yra vienas didžiausių Lietuvoje ir tai yra geras pasirinkimas tiems, kurie ne tik mėgsta pasivaikščioti ir pasižvalgyti, bet ir aktyviai bei linksmai praleisti laiką su šeima ar draugais. Pakruojo dvare gausu įvairių pramogų, tokių kaip ekskursijos, žirgynas, dirbtuvės, edukacijos bei įvairūs renginiai. Šis dvaras pasižymi nuostabia architektūra, išpuoselėta aplinka bei sodu.

Bistrampolio dvaras

Šį nuostabų klasicizmo stiliaus dvarą rasite Panevėžio rajone. Bistrampolio dvaras turi ne tik įdomią ekspoziciją, čia rasite žirgyną, kuriame įrengta koncertinė salė, ledainę, gražų parką, knygnešių muziejų bei sodininko namą. Šiame dvare taip vyksta įvairūs renginiai, tokie kaip koncertai, literatūriniai vakarai. O gurmanai, galės papietauti Bistrampolio dvaro restorane, kuriame atras senosios Lietuvos virtuvės patiekalų.

Kretingos dvaras

Kretingos dvaras išsiskiria iš kitų dvarų tuo, jog čia atrasite įspūdingo grožio Žiemos sodą. Šioje oranžerijoje auga daugiau nei 580 skirtingų augalų. Žiemos sode taip pat yra maži baseinai, kuriuose plaukioja žuvys ir netgi vėžliai. Čia dažnai vyksta įvairūs koncertai, kultūriniai renginiai. Be žiemos sodo, taip pat verta aplankyti ir pačią dvaro muziejaus ekspoziciją, didžiulį parką bei sudalyvauti edukacijose.

Burbiškio dvaras

Šis dvaras įsikūręs Anykščiuose, kuris pasižymi neoklasicizmo stiliumi, todėl išsiskiria savo elegantiškumu. Šalia jo rasite ir nuostabaus grožio parką. Čia vyksta parodos, ekskursijos, koncertai ir seminarai. Šiame dvare suteikiama galimybė trumpam apsistoti, tokiu būdu dar labiau pažintumėte dvaro kultūrą bei atmosferą.