Kokias dezinfekavimo priemones rinktis namų dezinfekcijai?

Dezinfekavimo priemonių gali būti įvairiausių: skystis rankų dezinfekcijai, drėgnos dezinfekuojančios servetėlės, skystis alkoholio pagrindu, želinis ploviklis, sanitarinis valiklis ir kt. shop.manjana.lt Namų dezinfekciją gali atlikti patys šeimininkai arba profesionalios  dezinfekcijos komanda. Jeigu namuose buvo  sergantis asmuo, kokia nors infekcine liga, tuomet  reiktų dezinfekuoti ypač tuos daiktus, kuriais  galėjo naudotis ligonis, ypač visas rankenas, šviesos jungiklius, televizoriaus pultelį, dezinfekuoti stalo įrankius ir indus, išvalyti vonios kambarį, wc patalpą ir kt. Sergant Covid 19 liga geriausiai veikia dezinfekciniai skysčiai, savo sudėtyje turintys alkoholio, vandens ir muilo. Jeigu yra drabužių, kurių negalima skalbti aukštoje temperatūroje, tuomet skalbkite žemesnėje temperatūroje naudodami skalbimo priemones, skirtas bakterijų naikinimui. Svarbu pastoviai vėdinti kambarį ir palaikyti švarą namuose.

Rūko dezinfekcinė sistema

Rūko dezinfekcinė sistema taikoma patalpose, kai kovojama su įvairiausiais virusais, ji skiriasi nuo purškiamos priemonės tuo, kad  į patalpą prileidžiama dezinfekuojančios medžiagos rūko pavidalu, jis pasiekia vienodai visus patalpų paviršius, kampelius ir sunaikina esantį virusą.

Kas sumažina Covid-19 užsikrėtimo riziką?

Reikalinga dažnai plauti rankas vandeniu su muilu, alkoholiniais tirpalais arba valyti servetėlėmis. Viešose  vietose rankų plovimui naudoti skystą muilą, o namuose galima naudoti ir kietą muilą, jeigu juo naudojasi vienas asmuo ir šeimoje niekas neserga jokia infekcine liga, jeigu nėra galimybės nusiplauti rankų, naudokite dezinfekavimo priemones, nelieskite nešvariomis rankomis veido, akių, nosies, burnos, nešiokite medicininę kaukę, kad apsisaugotumet save ir kitus. Didelę užsikrėtimo Covid 19 rizika yra, jei asmuo buvo uždaroje patalpoje  su ligos simptomus turinčiu žmogumi, todėl būtina laikytis higienos taisyklių ir 2 metrų atstumo.