Kokia yra buhalterinių paslaugų kaina?

Buhalterinės paslaugos yra itin paklausios. Taip yra dėl to, nes neretai samdyti buhalterį yra per brangu. Pasitaiko, jog kartais įmonės nesamdo buhalterio ir dėl to, nes jam neužtektų darbo. Būtent dėl to yra pasirenkamos buhalterinės paslaugos. Buhalterinių paslaugų kaina gali būti įvairi. Vieniems gali tekti mokėti vos 100 eurų, kitiems 500 eurų ar net daugiau. Kaina priklauso ne tik nuo įmonės, į kurią yra kreipiamasi, bet ir į turimos įmonės dydį, darbuotojų skaičių ir taip toliau. Atsižvelgti reikėtų į tai, jog kaina priklauso nuo to, kiek teks buhalteriui atlikti darbo. Jei dalį darbų perleisite turimiems darbuotojams, o buhalteriui paliksite mažiau darbo, tuomet ir mokėti teks mažiau. Norint gauti geriausią reikėtų kreiptis į daugiau nei kelis specialistus, tačiau renkantis reikėtų atkreipti dėmesį ne tik į kainą, bet ir į specialistų sukauptą patirtį ir taip toliau.

Ar verta pasirašyti terminuotą sutartį?

Nemaža dalis buhalterines paslaugas teikiančių įmonių siūlo pasirašyti terminuotą sutartį. Dažniausiai yra siūlomos mažesnės kainos tiems, kurie pasirašo ilgalaikę sutartį. Kuo ilgesniam laikotarpiui yra pasirašoma sutartis, tuo mažiau tenka mokėti. Toks pasiūlymas gali būti itin naudingas, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į kelis dalykus. Visų pirma, nei vienas verslininkas nėra tikras, jog verslas nežlugs. Jei neseniai verslas yra pradėtas, tuomet gali būti itin rizikinga pasirašyti ilgalaikę sutartį. Net ir nebeturint verslo gali tekti mokėti už paslaugas, kurios nebėra reikalingos. Reikėtų atsižvelgti ir į tai, jog teikiamos paslaugos gali būti ne itin kokybiškos. Ne visi specialistai teikia aukštos kokybės paslaugas. Kai kurie turi daug darbo, todėl skirti pakankamai laiko ir darbas yra atliekamas atmestinai. Pasirašyti terminuotą sutartį yra verta, nes mokėti tenka dažniausiai gerokai mažiau. Tačiau terminuota sutartis turėtų būti pasirašyta tik tuo atveju, jei paslaugomis teko naudotis ir jų kokybė nenuvilia. Taip pat ir reikėtų atsižvelgti į verslo žlugimo riziką. Jei pajamos mažėja ir didėja konkurencija, tuomet reikėtų palaukti. Terminuotą sutartį pasirašyti reikėtų neskubant.

Kaip pasirinkti buhalterį?

Renkantis buhalterines paslaugas yra itin svarbu atkreipti dėmesį į buhalterį. Svarbu ne tik buhalterio išsilavinimas bei turima patirtis. Jei buhalteris atsako į užduodamus klausimus neišsamiai, nesuteikia visos reikiamos informacijos, neatsižvelgia į Jūsų nuomonę, tuomet reikėtų rinktis kitą buhalterį. Itin svarbu, jog būtų ne tik atliktas gerai darbas, bet ir būtų lengva bendrauti su specialistu.

Straipsnį parengė UAB Apskaitos sprendimas.