Kokią vaizdo kamerą automobiliui pasirinkti?

Šiuolaikinių automobilių įrangoje yra daug techninių priemonių, palengvinančių vairuotojo gyvenimą. Vienas iš važiavimo komfortą užtikrinančių atributų – automobilio galo vaizdo kamera, ji padeda važiuojant atbuline eiga, o įrenginys ne mažiau naudingas nei parkavimosi jutikliai.

Patyrusiam vairuotojui nebus sunku pastatyti automobilį, apsisukti ar išvažiuoti siauroje vietoje, naudojant galinio vaizdo veidrodėlius, tačiau pradedantiesiems vairuotojams tokius manevrus atlikti sunkiau, ypač esant blogam matomumui. Tai ypač aktualu tankiai apgyvendintuose vietovėse, kuriuose gausu automobilių ir kiekvienas centimetras svarbus atliekant bet kokį kitą manevravimą.

Galinio vaizdo kameros naudojimas kaip pagalbinė automobilio statymo priemonė puikiai tinka norint stebėti vietovę už automobilio, kad jūsų kelionės ir stovėjimas būtų patogesnis ir saugesnis. Įrenginiai dažniausiai montuojami po valstybiniais numeriais ir jungiami prie rodymo prietaisų keleivių salone.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis galinio vaizdo kamerą?

  • vienas pagrindinių aspektų – montavimo vietos ir tvirtinimo būdo

pasirinkimas. Jei automobilyje nėra galimybės nutiesti papildomo laido, tuomet reikėtų rinktis belaidį variantą.

  • tada verta pagalvoti, kur bus rodomas vaizdas. Ekranas su veidrodžio funkcija

parodys visiškai tokį patį vaizdą, kokį matote galinio vaizdo veidrodyje. Objektai, esantys dešinėje arba kairėje pusėje, taip pat bus rodomi monitoriaus dešinėje arba kairėje. Ši parinktis palengvina informacijos suvokimą. Vaizdo kokybė priklauso nuo matricos raiškos. Jei šis skaičius siekia bent 640×480 pikselių, tuomet aiškiai matysite visus objektus, esančius už automobilio.

  • labai svarbus parametras renkantis galinio vaizdo kamerą yra žiūrėjimo

kampas. Nuo šio parametro priklauso uždengtos zonos plotis už automobilio.

Automobilių kameros su parkavimo režimu – puikus pasirinkimas žmonėms, kurie nori užtikrinti savo automobilio saugumą ne tik vairuojant, bet ir stovint. Kamera leidžia nuolat fiksuoti, kas vyksta aplink automobilį stovėjimo aikštelėje ir pateikia vertingų įrodymų per vaizdo įrašą.