Kokią tvorą rinktis tveriant nuosavą sklypą?

Namo statyba neatsiejamai susijusi su būtinybe aptverti sklypą. Iš įvairių tradicinių ir modernių sprendimų verta rinktis patvarią ir patrauklią tvorą, kuri nereikalauja sudėtingos priežiūros ir puikiai dera su aplinka. Kaina dažnai yra labai svarbi, tačiau atminkite, kad aptvėrimas teritorijai statomas keliasdešimtčiai metų.

Kokią tvorą rinktis – tradicinę ar modernią?

Tvora apsaugo nuo nekviestų svečių ir turi įtakos namo įvaizdžiui. Jas galima statyti iš įvairiausių medžiagų, įvairaus stiliaus – kaip labiau tradicinias ar mažiau įprastas, sandarias ar atviras. Kartais tenka atsižvelgti ir į kaimynų tvoras, norint išlaikyti gražų, estetišką ir bendrą kraštovaizdį. Vienas dalykas tinka dvaro stiliaus namams, o kitas – moderniems namams. Šiandien pasirinkimas didžiulis, todėl turime atsiminti, kad tvora turi atitikti pastato formą, fasado tipą, sodo pobūdį ir aplinką.

Tvoros pasirinkimas labai priklauso nuo rajono, kuriame gyvename, t.y. ar mums reikia sandarios tvoros nuo triukšmo ir dulkių iš gatvės, ar atviros, leidžiančios matyti kas vyksta už jūsų kiemo ribų. Kotedžais apstatytose teritorijose daugiausia galime pamatyti žemas tvoras, simboliškai žyminčias sklypo ribas, nuosavų namų savininkai dažniausiai renkasi saugumo jausmą suteikiančias tvoras.

Kokie yra priežiūros poreikiai?

Jei visiškai nenorite skirti laiko tvoros priežiūrai, rinkitės, metalines, profilines, modulines tvoras– jos yra patvarios ir nereikia jų atnaujinti. Vertinantys natūralumą turėtų atkreipti dėmesį į tvoras iš termiškai apdorotos medienos, jos atrodo ne tik patraukliai, bet ir patvarios, tačiau reikalaus dažymo kas kelis metus.

Saugoti ar apriboti teritoriją?

Privatumą išlaikys tvora iš horizontalių arba vertikalių metalinių, medinių ar plastikinių lentų. Yra ir tokių tvorų, per kurias matosi gatve iš vidaus, bet iš išorės teritorijos, tokios būtų žaliuzinės tvoros. Gyvenantieji mažiau saugioje vietoje turėtų rinktis aukštesnę tvorą, kuri suteiks apsaugą.