Kokią kėdę rinktis darbui kompiuteriu?

Žmogus darbe praleidžia didžiąją dienos dalį. Jei žmogus, dirbantis kompiuteriu paskaičiuotų kiek laiko praleidžia sėdėdamas kėdėje jis nustebtų. 40 darbo valandų per savaitę, 1900 valandų per metus! Nepaisant šių skaičių dažnai daugiau pinigų investuojama į darbo stalą nei į biuro kėdę.

Ergonomikos ekspertų atlikti tyrimai parodė, jog tinkama biuro kėdė padidina darbuotojo efektyvumą ir produktyvumą. Kita vertus, netinkama darbo kėdė gali sukelti nugaros skausmus, kojų tinimą ir riešo tunelio sindromą. Daugelis žmonių rinkdamiesi kėdę visų pirma apie ją galvoja, kaip apie interjero detalę ir neatsižvelgia į jos savybes daug sėdinčiam asmeniui. Šiame straipsnyje apžvelgsime pagrindinius aspektus, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis biuro kėdę.

  1. Juosmens atrama

Biuro kėdė privalo turėti atramą juosmeninei nugaros daliai. Kai kurios kėdės turi ir reguliuojamą juosmens atramą, kuri leidžia žmogui pasirinkti tinkamą ir patogią padėtį apatinės nugaros dalies padėtį sėdint prie kompiuterio. Tai svarbu norint išvengti raumenų įtampos ir skausmo.

  1. Prisitaikymas

Gera biuro kėdė privalo turėti reguliuojamo aukščio mechanizmą, jog kiekvienas žmogus pagal savo ūgį galėtų prisitaikyti kėdę. Pasirenkant tinkamą kėdės aukštį svarbu atkreipti dėmesį į kelius: jie turėtų būti sulenkti 900 kampu, o pėdos siekti žemę. Tai padės išvengti kojų nuovargio ir tinimo. Taip pat daugelis kėdžių turi porankius, rankų poilsiui.

  1. Mobilumas

Darbo kėdė su ratukais ir pasukamu pagrindu užkerta kelią viso kūno apkrovai ir nuovargiui, norint pasiekti daiktus, kurie yra toliau padėti.

  1. Audinys

Kėdės audinys turi būti kvėpuojantis, kad kėdė netaptų karšta ir nepatogi po kelių valandų sėdėjimo. Be to audinys turi turėti paminkštinimo, kad būtų suteikta atrama reikiamoms kūno dalims.

Yra daug priežasčių, kodėl turėtumėt nepagailėti laiko geros kėdės paieškoms. Biuro kėdė visų pirma yra darbo įrankis, o tik po to interjero detalė. Gera darbo kėdė apsaugo nuo nuovargio ir diskomforto, kuris gali atsirasti sėdint toj pačioje vietoje valandų valandas. Galiausiai turint teisingą ir patogią biuro kėdę sumažėja pertraukų  skaičius ir padidėja darbo našumas.