Kodėl verta įsigyti elektromobilį

Elektromobiliu ikrovimo stoteles

Statistika labai akivaizdžiai rodo, kad kiekvienais metais parduodamų elektromobilių skaičius sparčiai auga. Tai reiškia, kad kasmet gatvėmis rieda vis daugiau naujų elektromobilių. Ir tai yra labai puikus įrodymas, jog žmonių požiūris į aplinkos tausojimą keičiasi teigiama linkme. Todėl jei ir jūs galvojate įsigyti savo pirmąjį elektromobilį, pateikiame keletą priežasčių, kodėl tai padaryti vertėtų.

Auga elektromobilių įkrovimo stotelių skaičius

Prieš kurį laiką nemažai vartotojų dvejojo dėl elektromobilių įsigijimo, kadangi manė, jog eksploatuojant tokį automobilį jiems bus sudėtinga jį įkrauti vien dėl elektromobilių įkrovimo stotelių stygiaus. Tačiau nors akivaizdu, kad elektromobilių įkrovimo stotelių yra mažiau nei degalinių, vis dėlto per pastaruosius metus jų skaičius reikšmingai išaugo. Ir tokia tendencija yra pastebima visame pasaulyje. Be to, nereikėtų pamiršti, kad šiandien elektromobilių įkrovimo stotelės gali būti įrengiamos ir privačiuose nuosavuose namuose, o tai reiškia, kad elektromobilių savininkams tokiu būdu tampa kur kas lengviau įkrauti savo elektromobilį ir visuomet būti pasiruošusiems jų laukiančioms kelionėms.

Kelios priežastys, kodėl turėtumėte pagalvoti apie elektromobilį

  • Mažesnės sąnaudos. Visų pirma, kalbant apie šiuolaikinius elektromobilius, reikėtų įvardinti mažesnes sąnaudas. Ir tai yra labai svarbi priežastis, kuri lemia daugelio elektromobilių savininkų sprendimą persėsti už elektromobilio vairo. Todėl jei jūs iki šiol vairavote pakankamai didelėmis kuro sąnaudomis pasižyminčią transporto priemonę, kuri reguliariai patuštindavo jūsų piniginę, įsigijus elektromobilį apie tokius nepatogumus galėsite pamiršti. Be to, jums nebereikės reguliariai lankytis degalinėje, kadangi savo elektromobilį pernakt galėsite įkrauti prie savo namų.
  • Tausojama aplinka. Kiekvienas žmogus turėtų susirūpinti savo kasdien priimamais sprendimais, kurie turi tiesioginį poveikį mus supančiai aplinkai. Deja, bet aplinkos tarša su kiekvienais metais labai sparčiai auga, o tai reiškia, kad spartėja ir šiltnamio efektas. Kuo daugiau benzinu, dyzelinu ir dujomis varomų transporto priemonių rieda gatvėmis, tuo labiau yra teršiama mus supanti aplinka. Todėl jei norite prisidėti prie aplinkos išsaugojimo, įsigiję elektromobilį tai galite labai lengvai padaryti. Ir tai ypač aktualu tuomet, jei paprastai savo transporto priemonę jūs naudojate labai dažnai.
  • Mažesnės eksploatacinės sąnaudos. Kai kalbama apie elektromobilius ir mažesnes sąnaudas, nes nebereikia pirkti kuro, nereikėtų pamiršti ir mažesnių bendrų eksploatacinių išlaidų. Trumpiau tariant, elektromobilio techninė priežiūra kainuoja mažiau nei tradicinių transporto priemonių. Pavyzdžiui, elektriniuose automobiliuose nėra variklio, kuriam reikia keisti alyvą. Be to, jei pažvelgtumėte į dešimt dažniausiai remontuojamų automobilių dalių, tarp jų nesurastumėte nei vienos, kuri veikia elektromobiliuose. O tai reiškia, kad galima sutaupyti gerokai daugiau lėšų.
  • Labai maloni vairavimo patirtis. Šiuolaikiniai elektromobilių modeliai vairuotojams siūlo labai patogią vairavimo patirtį. Ką jau kalbėti apie tai, jog važiuojant nėra girdimi jokie pašaliniai trikdantys garsai.