Kodėl reikia žiemines padangas keisti į vasarines?

LR kelių eismo taisyklėse yra numatyta vasarinių ir žieminių padangų eksploatavimo tvarka. Visiems vairuotojams gerai žinoma, kad šios taisyklės numato sezoninį padangų keitimą du kartus per metus.

Tiesa, verta žinoti, kad žieminių padangų keitimas ne visais atvejais yra privalomas. Tai reiškia, kad įprastomis žieminėmis padangomis, be vadinamųjų dyglių, važinėti nėra draudžiama ir vasarą. Priešinga situacija su vasarinėmis padangomis – jas eksploatuoti žiemą griežtai draudžiama. Tai gali užtraukti ne tik nelaimę, bet ir techninės apžiūros dokumento galiojimo panaikinimą.

Tačiau nepaisant to, kad žiemines padangas galima naudoti ir vasarą, svarbu žinoti, kad vasarą jos dėvisi žymiai greičiau. Šios padangos yra gaminamos iš minkštesnės medžiagos, kad esant minusinei temperatūrai pernelyg nesukietėtų. Todėl po dviejų sezonų vargu ar galėsite jas eksploatuoti kitą žiemą. Tuo tarpu keičiant padangas kas sezoną, padangų dėvėjimo laikotarpis padidėja ir jų kokybė išlieka žymiai ilgesnį laiką.

Tuo tarpu kalbant apie jau minėtas dygliuotas padangas, jomis važiuoti galėsite tik žiemą, nes jos kenkia kelio dangai. Tačiau tai daryti galėsite net ir ne visose šalyse, kadangi kai kurios užsienio valstybės yra uždraudusios dygliuotų padangų eksploatavimą. Toks sprendimas priimtas būtent dėl tos pačios priežasties – jų neigiamo poveikio kelio dangai. Nenorintys keisti padangų du kartus per metus, gali rinktis universalias padangas, skirtas tiek žiemos, tiek vasaros sezonui.

Taigi, keičiant žiemines padangas į vasarines, svarbu jas pasirinkti atsižvelgiant į automobilio tipą – lengvasis, mikroautobusas, džipas ir pan. Paprastai padangos nėra skirstomos pagal automobilio markę, todėl visai nesvarbu, padangų ieškote BMW ar Opel markės automobiliui. Tiesiog svarbu atkreipti dėmesį į padangos maksimalų apkrovimą, kas gali būti siejama su pačiu automobiliu.