Kodėl reikia nuolat prižiūrėti dujinius katilus?

Vasarą šildyti patalpų nereikia, užtenka tik turėti karšto vandens boileryje, todėl tai yra pats geriausias laikas atlikti šildymo katilų kasmetinę priežiūrą ir remonto darbus. Laikas bėga greitai, nors atrodo, kad dar tik rugpjūtis, tačiau spalio mėnesį šildymo katilai jau dirbs pilnu pajėgumu. Kodėl mes jums apie tai rašome? Nes norime įspėti ir paaiškinti kodėl dujinio katilo priežiūra turėtumėte pasirūpinti dar iki šildymo sezono pradžios. Kodėl tai reikia padaryti?

Užkirskite kelią gedimams

Argi norėtumėte prasidėjus vėsesniems orams, rasti dujinį katilą išsijungusį ar sugedusį. Visų nemalonių ir brangiai pataisomų gedimų galima išvengti jei prižiūrėsite ir aptarnausite dujinį katilą bent kartą per metus. Prižiūrėdami katilą pas įgaliotus atstovus išlaikysite galiojančią garantiją, taip pat ir dėl darbų kokybės nekils abejonių.

Išvenkite nelaimės

Degant dujoms susidaro anglies dvideginis kuris yra labai pavojingas sveikatai. Netvarkingai dirbantis arba nesandarus dujinio katilo kaminas gali būti priežastimi pavojingiems degimo junginiams kauptis katilinėje ar garaže, priklauso nuo to kokioje patalpoje esate jį įsirengę. Dujų katilo išmetami teršalai yra vos užuodžiami, bespalviai, jais lengva apsinuodyti kai miegate, todėl juos gali aptikti tik specialūs davikliai. Jei tokio nesate įsirengę ir pajungę į bendrą signalizacijos sistemą, galite skaudžiai nukentėti.

Dujinio katilo priežiūra tai yra fizinis katilo būklės patikrinimas, jungčių apžiūra, susidėvėjusių dalių pakeitimas naujomis, rūdžių ar oksidacijos židinių pašalinimas nuo metalinių arba varinių vamzdynų. Ne mažiau svarbu specialiais matavimo prietaisais patikrinti kaip veikia katilas degimo metu. Ar katilas veikia tinkama temperatūra, ar gerai tiekiamas dujų mišinys į degimo kamerą.

Taupykite pinigus

Ar žinote kad dujinių katilų atsarginės yra brangios ir ne visada tiekėjai jų turi sandėlyje. Katilo priežiūra gali padėti sutaupyti remonto išlaidas, nes periodiškai neprižiūrimas katilas gali slėpti ne vieną, o visą eilę problemų, kurios susikaups ir pasirodys tuo metu kai to mažiausiai tikėsitės. Remontuoti dujinį katilą paprasčiau kai yra vienas gedimas, tai lengviau diagnozuoti gedimą meistrui, o ir žmogui tai mažiau kerta per kišenę. Tikimės, kad šis straipsnis jus įtikino, kad rūpinti dujiniu katilu reikia taip pat kaip ir bet kokiu įrenginiu.