Kodėl būtina pašalinti kelmą nukirtus medį?

Nupjauti medį yra tik maža dalis darbo, norint pašalinti medžius iš savo skypo. Tačiau kelmų šalinimas yra visai kitas lygis ir tai sudėtinga užduotis. Tačiau įveikiama. Visgi, dažnai ginčijamasi, ar būtina vargti ir šalinti kelmą, galbūt jį galima tiesiog palikti? Teoriškai galima, bet yra daugiau priežasčių, kodėl to daryti nereikėtų ir kodėl verčiau pašalinti kelmą iš karto.

Neestetiška

Viduryje kiemo likęs kelmas ar keli kelmai dažnai sunkiai įsikomponuoja į sklypo estetinį vaizdą. Ir net jei kalbėtume apie miškingas teritorijas, kur aplink vien medžiai, tvarkant sklypą kelmų šalinimas pasirenkamas dėl galimybės ten užaugti naujai augmenijai ar tam, kad atlaisvinti taką.

Pavojinga

Jei kelmas yra likęs nedidelis, sakykim iki 10 cm aukščio, jis gali būti nepastebimas šiek tiek ūgtelėjusioje žolėje. Tuo tarpu būtent jo nepastebėjimas gali būti pavojingas kieme lankstantiems mažiems vaikams, kurie gali užkliūti ir pavirsti. Pargriūti gali ir suaugę. Bet kokia kliūtis namų erdvėje gali būti potencialiai pavojinga.

Ligos

Kelmas gali pradėti lėtai pūti, jį gali apimti grybelis. Tai pavojinga žmonėms, ypač vaikams bei taip pat naminiams gyvūnams. Galite nepastebėti, kaip mėgstama vaikų susirinkimo vieta tapo ligų šaltiniu. Nukentėti gali ir šalimais augantys sveiki medžiai ir augalai.

Kenkėjai

Gendantis, pūvantis ar džiustantis kelmas ilgainiui tapo medieną graužiančių kenkėjų traukos centru. Skruzdės, termitai, lervos ir įvairus medieną gražiantys vabzdžiai netrunka susirinkti ir pribaigti kelmą. Tačiau tokia draugija teritorijoje nėra gera. Kenkėjai gali netrukti persibazuoti į sveikus medžius ar net „paskanauti“ mediniu namo konstrukcinių dalių.

Vietos švaistymas

Netrukus pastebėsite, jog kelmas apriboja jūsų planus ką galite nuveikti savo sklype. Ten kur kelmas, sunku pjauti žolę, negalite statyti statinių, pavyzdžiui, pavėsinės, sudėtinga plėtoti gėlyną ir pan.

Ir tai tik dalis priežasčių, kodėl verčiau pašalinti kelmą. Kelmų šalinimas nėra toks sudėtingas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Galima išrauti prieš tai gerai apipjaučius šaknų sistemą. Galima nauditi specialis chemines priemones, kurios pagreitina puvimo procesą ir kelmą galima lengviau išrauti. Galima pasinaudoti kelmų frezavimo paslauga.