Kitokios kėdės darbe, ką pasirinkti?

Kas dirba „ofisinį“ darbą ir darbo kėdėje praleidžia didžiausią dalį savo darbo dienos, tikrai žino, ką reiškia nepatogi ar kokybiška darbo kėdė. Kartais vienos dienos nepakanka pajusti, ar tai kėdė, ar tiesiog sėdimo darbo poza sukelia diskomfortą. Tačiau per keletą dienų dažniausiai priežastį jau galima identifikuoti.

Įrodyta, kad kokybiška ir tinkamai pritaikyta kėdė turi tiesioginės įtakos darbuotojų darbo našumui bei produktyvumui. Nepatogioje kėdėje sunku ilgą laiką ramiai išsėdėti, norisi dažniau atsistoti, pasivaikščioti. Todėl tai neretai tampa dažnų pertraukėlių priežastimi, kuri trikdo efektyvų darbą. Tačiau gydytojai kineziterapeutai pritars, kad dirbant sėdimą darbą bet kokiu atveju reikalinga daryti pertraukėles bent kas valandą. Būtina prasimankštinti, padėti atsipalaiduoti kojų bei nugaros raumenims. Tačiau tai galima padaryti tiesiog pakeičiant darbo pozą.

Šioje vietoje problemą puikiai sprendžia darbas stovint ar aukštos baro kėdės. Žinoma, tam turi būti atitinkamai pritaikyti ergonomiški darbo stalai, kad būtų galima pakeisti jų aukštį. Be to, puiku, jeigu poilsio zonoje ar susirinkimų kambaryje būtų naudojamos kitokios, nei įprasta, kėdės. Čia taip pat galima pasitelkti išmonę bei fantaziją ir pasinaudoti kitokiais biuro baldais prekiaujančių įmonių pasiūlymais. Šiuo metu itin populiarios yra pasvirusios kėdės, kurios neleidžia atsipalaiduoti ir nuolat primena apie taisyklingą laikyseną. Tai puikus būdas darbo pozos pakeitimui bei kitų raumenų įdarbinimui.

Šiandien baro kėdės gali būti skirtos ne tik prie baro stalo, bet ir biurui. Tokios išskirtinio dizaino nestandartinės kėdės suteiks biurui modernumo bei žaismingumo. Jos gali būti pritaikomos ir komandiniam darbui, pasitarimų kambaryje, kuriame leis ne tik pakeisti įprastą darbo pozą. Tokios kėdės padeda atsipalaiduoti visą kūną bei suteikia laisvumo bendraujant, paskatina atvirumą ir kūrybiškumą.