Kiek kainuoja kokybiškas židinys?

Židinys yra vienas iš labiausiai vertinamų ir mėgstamų dalykų, kuriant namų jaukumą ir interjerą. Nuo malkomis kūrenamų židinių iki dujinių ir elektrinių, visi jie turi savų privalumų. Taigi nuo ko priklauso kokybiško židinio kaina?

  1. Židinio kapsulė

Šiandien kaminų įdėklai yra ekonomiškas sprendimas bet kokio dydžio namams.  Geros kokybės židinio kapsulės yra tvirtos, jos padidina medienos deginimo efektyvumą, išlaikant šilumą patalpoje. Kapsulės dyrus pagamintos iš karščiui atsparaus stiklo, sandarios ir sulaikančios didelę šilumos dalį. Su kokybišku židinio įdėklu namo šildymo išlaidos gali sumažėti net iki 40 proc.

Židinio kapsulės yra gaminamos iš įvairių medžiagų – plieno, ketaus ir kt., nuo kurių priklauso ilgaamžiškumas, tvirtumas ir kaina. Jos atlieka ne tik pagrindinę funkciją – šildo, bet ir yra svarbus elementas kuriant savo namų interjero dizainą, nes įdėklai būna įvairiausių spalvų ir formų. Kapsulės medžiaga, dizainas, dydis ir papildomos savybės, tokios kaip: šilumokaitis, stiklo apipūtimas ir t.t  lemia židinio kapsulės kainą, kuri gali svyruoti nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių.

  1. Kaminas

Kamino kaina priklauso nuo medžiagų tipo, pvz.: nerūdijančio plieno ar keramikinis, taip pat reikiamo aukščio bei pločio.

  1. Montavimo darbai bei židinio apdaila

Montavimo darbų kaina gali prasidėti nuo 400 – 500 Eur. Priklausomai nuo to, kokio vaizdo ir efekto siekiama, priklauso ir apdailos. Apdailai naudojamų medžiagų: marmuro, granito ar akmens masės plytelių kaina priklauso nuo sunaudojamo kiekio, kuris yra apskaičiuojamas kvadratiniais metrais. Taip pat kaina priklauso nuo pageidaujamo stiliaus sudėtingumo.

Aptarus, kelias sudėtines dalis, nuo kurių priklauso židinio kaina, svarbu paminėti, jog renkantis kokybišką židinį, svarbiausias dėmesys turi būti skiriamas kokybiškos židinio kapsulės paieškoms. Nuo jos priklauso židinio, kokybė, ilgaamžiškumas ir patalpos sušildymo greitis.