Kaip visapusiškai apsisaugoti naršant internete?

Šiuolaikiniam žmogui naršymas internete yra tokia pat kasdienybė, kaip ir televizoriaus žiūrėjimas ar maistas. Daugeliui tai yra darbo dalis, kitiems pramoga ar būdas išlikti visų pasaulyje vykstančių įvykių sūkuryje. Visgi, be visų naudų, kuriomis pasižymi interneto platybės, tai yra ir vieta, kurioje tyko nemažai pavojų. Kalba pirmiausia eina apie visas kenkėjiškas programas, kurios gali ne tik apsunkinti naudojimąsi kompiuterine arba išmaniąja technika, bet ir sukelti pavojų jūsų asmeninių duomenų ir netgi finansų saugumui. Dėl šių priežasčių kompiuterio apsauga tapo ypač aktuali ne tik verslui, bet ir namų vartotojams.

Tačiau siekiant visapusiškai apsisaugoti naršant internete, tenka imtis kompleksinių sprendimų. Nors šiuolaikiškos antivirusinės programos ir sugeba suteikti ganėtinai patikimą apsaugą mūsų technikai ir duomenims, tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad galime visiškai nebijoti kenkėjiškų programų. Deja, bet realybė yra tokia, jog virusai ir kitos priemonės, skirtos kompiuterinės technikos darbo sutrikdymui, šnipinėjimui ar duomenų vagystėms atsiranda anksčiau, nei įrankiai, padedantys su jomis kovoti. Būtent todėl, svarbu visada išlikti budriems, naršant internete, skaitant elektroninius laiškus ar net naudojantis ar užsakant prekes iš pamėgtos elektroninės parduotuvės, net ir tada kai turite naujausią ir pačią patikimiausią antivirusinę sistemą.

Pagrindinės rekomendacijos, padedančios išvengti akistatos su kenkėjiškomis programomis yra tokios:

  • Nespausti jokių nuorodų, kurios neatrodo patikimos. Tai ypač liečia pasiūlymus, ateinančius elektroniniu paštu iš nežinomų adresų ar šaltinių.
  • Neatidarinėti jokių prisegtų failų, laiškuose ar socialiniuose tinkluose, kurie ateina net ir iš pažįstamų.
  • Nesuvedinėti niekur svarbios asmeninės informacijos, jei nesate įsitikinę jog tai yra saugu.
  • –          Ten kur įmanoma, naudotis sudėtingesniais asmens tapatybės nustatymo būdais, o ne vien slaptažodis.