Jeigu norite, kad paminklai ištisus metus atrodytų gražiai ir gamta jų nepaliestų – tokiu atveju teks skirti šiek tiek priežiūros. Paprasčiausiai neįmanoma, kad paminklas ilgus metus stovėtų neprižiūrimas ir atrodytų gražiai, nebūtų apaugęs samanomis. Tinkamai prižiūrimi paminklai nustebins savo išvaizda, tačiau jiems teks skirti ir dėmesio.
Paminklai nereikalauja jokios ypatingos priežiūros. Svarbiausia yra pašalinti samanas bei paryškinti užrašus, kurie žymi, kad ilsisi kape. Nebūtina vien pirkti specialias priemones, kadangi net ir namuose naudojami tirpalai gali padėti tvarkingai nuvalyti paminklą.
- Geros šeimininkės žino, kad actas yra ta priemonė, kuri sėkmingai pašalina net ir didžiausias dėmes. Štai jeigu norite, kad paminklai atrodytų kaip nauji net ir po labai ilgo stovėjimo laiko tarpo – paprasčiausiai actą sumaišykite su vandeniu santykiu 1:1 ir gautu tirpalu valykite paminklo paviršių.
- Soda yra dar viena priemonė su kuria galima pašalinti ne tik nešvarumus esančius ant paminklų, tačiau ir seniai įsisenėjusias dėmes. Sodą galima maišyti su vandeniu, tačiau geriau ant drėgnos kempinės uždėkite sausos sodos. Tokiu atveju ji šiek tiek sudrėks ir su gauta mase reikia valyti problemines paminklo vietas. Būkite ramus – soda niekaip nepažeis akmens paviršiaus. Baigus valyti viską reikia pervalyti su švariu vandeniu. Rekomenduojama ir nusausinti. Tai padės išvengti dėmių.
- Citrinos rūgštis. Citrinos sultys dažniausiai naudojamos tuomet, kai norima išgauti kuo daugiau blizgumo. O blizgumas galimas ne tik ant stiklinio paviršiaus, tačiau ir ant akmens. Su citrinos sultimis ypač rekomenduojama valyti marmurinius paviršius. Jie labai gražiai pradės blizgėti. Tiesa, prieš blizginimą rekomenduojame nuvalyti problemines paminklo vietas.
- Svogūno sultys. Dar viena puiki valymo priemonė. Sutarkuokite svogūną ir išspauskite sultis. Jomis suvilgykite kempinėlę ir valykite paminklą. Daug darbo, tačiau rezultatas puikus.
- Paprasčiausias vanduo taip pat daro stebuklus. Šiuo atveju labai svarbu pasirinkti kokybišką šveitimo priemonę, kuri sėkmingai įveikia net ir labiausiai komplikuotas sritis. Po valymo rekomenduojam nusausinti. Tai padės išvengti negražių nubėgimų.
Dažniausiai užtenka paminklą nuvalyti bent jau kartą per metus, kad jis atrodytų gražiai ir ant jo esantis užrašytas labai puikiai matytųsi. Tiesa, jeigu užrašas yra kurtas dažais – tokiu atveju rekomenduojama bent jau kas du metus užrašą ryškinti. Tokiu atveju bus galima paprastai pamatyti kas ilsisi, o ir pats kapas atrodys kur kas tvarkingesnis.