Kaip pasirinkti vartojimo paskolą?

Sunkiai galima rasti žmogų, kuriam nebūtų gyvenime tekę susidurti su situacija, kuomet poreikiai viršija galimybes. Tuomet natūraliai kyla klausimas – kur gauti reikiamą pinigų sumą? Sprendimą visuomet galima rasti. Vienas iš jų  – vartojimo paskolos. Iš kur skolinsitės reikiamą pinigų sumą, spręskite patys. Vieniems labiau priimtinos greitos paskolos iš žmonių, kurias galima įsigyti vos per keliolika minučių, užpildžius paraišką internetu, kiti pirmenybę teikia asmeninei paskolai iš banko.

Taigi, kaip išsirinkti tinkamiausią kreditorių? Jokiu būdu nesusižavėkite pirma pasiūlyta paskola ir garsiai deklaruojamomis palankiomis sąlygomis. Siūlome pasinaudoti paskolų palyginimo platformų paslaugomis. Greita, nemokamai ir efektyvu. Tokiose paskolų palyginimo platformose klientų duomenys saugomi didelio saugumo duomenų centruose, o visa informacija apie klientus perduodama šifruotais duomenų perdavimo kanalais. Sutartį reiks pasirašyti tik su paskolos davimo įmone, kurią pasirinksite.

Visi vartojimo kredito davėjai, turintys teisę veikti Lietuvoje, privaloma tvarka yra registruojami Lietuvos banko vartojimo kredito davėjų sąraše. Galite tai patikrinti patys. Mes, savo ruožtu, pateiksime keletą aspektų, į kuriuos reiktų atkreipti dėmesį rankantis vartojimo paskolą:

  • Kaina. Labai tikslinga palyginti ne tik metinę palūkanų normą, bet ir BVKKMN. Tai yra bendra vartojimo kredito kainos metinė norma. Būtinai atkreipkite dėmesį ne tik į kiekvieno mėnesio įmokos dydį, bet ir į visą grąžintiną sumą.
  • Palyginkite  ir įvertinkite visus papildomus mokesčius. Tai – paskolos draudimas, tarpininkavimas, pajinis įnašas, išankstinio grąžinimo sąlygos, delspinigiai,  sąskaitos tvarkymai ir kt. Verta žinoti, jog sudarant sutartį ne visuomet būna visi  paminėti  ar dar kitokie papildomi mokesčiai. Jie tik iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti nereikšmingi, tačiau vienokio ar kitokio mokesčio nebuvimas bendrą grąžintiną sumą gali ženkliai sumažinti.
  • Nebijokite skambinti ar rašyti kreditoriams ir užduoti klausimus, kurie jums rūpi.
  • Iškilus nesklandumams mėnesiui ar keliems grąžinant paskolos dalį, visuomet įmanomi tam tikri koregavimai. Vietoj to, kad vengti porą mėnesių mokėti įmoką, susisiekite su kreditoriais. Dažnai atviras ir geranoriškas pokalbis duoda puikesnių rezultatų, nei problemos ignoravimas.

Taigi, užpildę paraišką pasirinktoje paskolų palyginimo platformoje, gausite preliminarius pasiūlymus.  Išsirinkite 2-3 kreditorius, užpildykite jų prašomas paraiškas ir sulaukite siūlomų asmeninės vartojimo paskolos pasiūlymų. Atminkite,  paskolos sąlygos gali kisti atsižvelgiant į konkrečius kiekvieno kliento finansinės ar šeimyninės padėties aspektus.