Kaip pagerinti kelionėse daromų nuotraukų kokybę

Fotografija

Kai kurie žmonės keliaudami po pasaulį kolekcionuoja suvenyrus, o kai kurie iš jų kolekcionuoja nuostabias kelionių nuotraukas. Ir šis pomėgis yra labai malonus, kadangi kelionių nuotraukos veikia lyg laiko mašina, sustabdanti nuostabias kelionės akimirkas ir išsauganti jas amžiams.

Todėl jei jūs ieškote būdų, kaip galėtumėte pagerinti savo kelionėse daromų nuotraukų kokybę ir kaip galėtumėte užfiksuoti dar nuostabesnes akimirkas, fotoaparatų priedų parduotuvė pateikia keletą naudingų patarimų.

Kelkitės anksti ir gulkitės vėlai

Net jei į keliones jūs leidžiatės tam, kad pagaliau galėtumėte pailsėti ir atsipūsti nuo kasdienių vargų, norėdami įamžinti nepakartojamus vaizdus turėtumėte keltis kuo anksčiau. Šviesa yra pats svarbiausias kokybiškos fotografijos elementas, o „minkšta“ ir šilta rytmečio saulė gamtoje sukuria neįtikėtinai gražius vaizdus.

Taip pat toks sprendimas padėtų jums išvengti daugybės nuotykių ir naujų pojūčių ištroškusių turistų ar vietinių gyventojų, skubančių į savo kasdienius darbus. Ir tai ypač aktualu, jei jūs norite vykti į labai populiarias lankytinas vietas, sulaukiančias didžiulio turistų dėmesio.

Valanda po saulėtekio ir valanda prieš saulėlydį yra vadinamos „auksinėmis valandomis“, kadangi šilti šviesos tonai ir akiai mieli šešėliai tampa unikalių nuotraukų sudedamosiomis dalimis. Ir atminkite, kad fotografavimas vidurdienį, kuomet šviečia skaisti saulė, yra vienas iš pačių prasčiausių sprendimų.

Iš anksto susipažinkite su vietove

Jums nereikia nuvykti į vietą tam, kad galėtumėte su ja susipažinti. Tai iš anksto galite padaryti internetu ar tiesiog skaitydami kelionių vadovus. Dairydamiesi po tokius naudingus informacinius šaltinius jūs galėsite pasisemti ne tik labai originalių idėjų, tačiau taip pat suprasti, kokiu kampu, kokioje vietoje ir kokie objektai galėtų būti fotografuojami.

Kiekviena vieta yra išskirtinė ir unikali. Kiekviena vieta reikalauja savito požiūrio ir skirtingų fotografavimo sprendimų. Tai, kas puikiai tinka kalnuose, gali visiškai netikti lygumose ar šalia vandenyno. Todėl prieš vykdami į kelionę išanalizuokite pasirinktas vietoves.

Ikroviklis fotoaparatams

Susipažinkite su vietiniais

Jei kelionių metu jūs norite savo nuotraukose įamžinti ir vietinius gyventojus, visų pirma turėtumėte su jais susipažinti. Nors tai reikalauja laiko, pastangų ir drąsos, vis dėlto tai jums gali padėti išvengti įvairių nemalonių nesusipratimų, papildomų rūpesčių ir ginčų. Be to, jei žmogus, kurį nuspręsite fotografuoti, su jumis susipažins, jis priešais objektyvą jausis labiau atsipalaidavęs, o tai pagerins jūsų daromų nuotraukų kokybę, jose įamžinant būtent tai, ko jūs tikitės.

Pasirūpinkite kokybiška įranga

Keliaujant su savimi reikia turėti ir kokybišką fotografavimo įrangą, tačiau suprantama, kad profesionali ir daug sverianti įranga gali būti nepraktiškas ir keliautoją apsunkinantis sprendimas. Dėl šios priežasties reikėtų pasidairyti keliautojams pritaikytos fotografavimo įrangos.

Nors akivaizdu, kad fotoaparatas yra pats svarbiausias elementas, vis dėlto nereikia pamiršti, kad kelionėse labai praverčia papildomi fotoaparatų akumuliatoriai, įkroviklis akumuliatoriams, lengvas ir kompaktiškas trikojis bei kita fotografavimui naudojama įranga. Neretai tai tampa tikru išsigelbėjimu kiekvienam profesionaliam fotografui ar mėgėjiškai fotografija užsiimančiam keliautojui.

Eksperimentuokite su skirtingomis kompozicijomis

Nors galite viltis pirmuoju bandymu padaryti tobulą nuotrauką, reikia būti realistais – ne visuomet pavyksta akimirksniu užfiksuoti tai, ką norime. Todėl kelionėse nepamirškite eksperimentuoti ir su skirtingomis kompozicijomis. Tam gali reikėti daugiau „pajudėti“.

Fotografuokite ne tik stovėdami gatvėje. Tai darykite ir nuo aukštesnių vietovių, kalnų, terasų ir kt. Yra begalė vietų, kurios puikiai tinka skirtingoms kompozicijoms. Jei visuomet rinksitės tik vieną fotografavimo „kampą“, iš savo nuotraukų atimsite originalumą ir įvairovę. Ir tai taip pat neatsiejama nuo fotoaparato priartinimo funkcijos, kurios pagalba galima sukurti iliuziją, jog įamžinti objektai yra arčiau.

Fotografavimą paverskite prioritetu

Jei jūsų kelionių metu fotografavimas nebus prioritetas, galite būti tikri, kad kelionių nuotraukos bus labai panašios ir nuobodžios. Jei norite nuostabių nuotraukų, turite būti tikri, kad fotografavimas užima svarbią vietą jūsų prioritetų sąraše. Tuomet jūs būsite tam pasišventę ir visuomet pirmiausia pagalvosite apie kelionės akimirkų užfiksavimą.