Kaip išsirinkti kokybiškas universalias padangas?

                 Ar universalios padangos turi trūkumų? Žinoma, tokio tipo padangos susideda ne tik iš privalumų. Privalumai neabejotini, tačiau prieš nusprendžiant pirkti visasezonines padangas geriau pasidomėti jų trūkumais. Pirmasis reikšmingas trūkumas yra pažeidžiamas sezoninių padangų pobūdis. Jų parametrai tikrai labai geri, tačiau kelyje galite susidurti su sąlygomis, kuriomis universalios padangos elgsis gana vidutiniškai. Tai ypač pasakytina apie tikrai sunkią žiemą. Važiuoti tokiomis padangomis stipriai apsnigtu keliu gali būti net neįmanoma. Tai labai aiškus trūkumas, tačiau reikia atsiminti, kad atšiaurios žiemos ateinančiais metais bus greičiau išimtis, o ne taisyklė. Taip pat universalios padangos pasižymi gana dideliu pasipriešinimu riedėjimui. Praktiškai tai reiškia didesnes degalų sąnaudas ir didesnį triukšmą važiuojant vasarą (palyginti su vienpakopėmis padangomis).

                  Visą sezoną padangos – natūralu – greičiau susidėvi. Jie eksploatuojami ištisus metus. Nors sezoninės padangos turi maždaug šešių mėnesių pertrauką, universalios padangos turi būti naudojamos nuolat. Tačiau minėtą trūkumą galima sumažinti įsigijus kokybiškas padangas. Tačiau tai susiję su dar didesnėmis išlaidomis, kurios gali atbaidyti kai kuriuos vairuotojus. Ypač tie, kurie daug važinėja ir tikėjosi su sezoninėmis padangomis sumažinti transporto priemonės išlaikymo išlaidas.

Kam bus naudingiausios universalios padangos R17? Kaip matote, universalios padangos nebūtinai turi būti aukso viduriukas. Kasdien dešimtis kilometrų nuvažiuojantys transporto priemonių savininkai turėtų gerai apgalvoti savo pirkinį. Skaičiuojama, kad universalių padangų pelningumo riba per metus siekia 10 tūkst. Virš šios vertės padangos greitai susidėvi, todėl reikia įsigyti kitą komplektą – ar net du. Dėl to sutaupymas gali būti tik akivaizdus. Specialistų teigimu, universalios padangos pirmiausia tinka mažoms transporto priemonėms. Tai daugiausia nedideli lengvieji automobiliai, kurie nenaudojami darbui ir juda tik miesto sąlygomis. Įmonės transporto priemonėms tarpmiestiniams maršrutams ir sunkvežimiams bus naudingesnės standartinės sezoninės padangos. Kuo rečiau sėdi prie vairo, o suplanuotos kelionės didžiąja dalimi būna vieno miesto ribose, universalios padangos tampa labai geru pasirinkimu.