Kai prireikia paskolos, bet nežinote, kaip pasirinkti kreditorius

Paskola

Jums reikia paskolos, tačiau nežinote, į kuriuos kreditorius vertėtų kreiptis? Norite pasiskolinti pačiomis palankiausiomis sąlygomis ir siekiate, kad jums suteikta paskola pernelyg nepabrangtų ir jums nereikėtų kreditoriams grąžinti reikšmingai daugiau nei pasiskolinote? Jei taip, tuomet turėtumėte skirti daugiau laiko ir peržiūrėti, ką šiandien siūlo oficialūs kreditoriai, pvz., Ivspaskolos.lt. Kreditorių yra daugiau nei jūs galite įsivaizduoti. Tai rodo, kad paskolos yra labai populiarūs finansiniai instrumentai, kuriuos labai dažnai pasirenka didelė dalis mūsų šalies gyventojų. Žinoma, tai taip pat yra ir labai rimti finansiniai įsipareigojimai kreditoriams, todėl į tokius sprendimus negalima žvelgti atmestinai.

Kuomet gausite paskolą, jūs būsite pasirašę paskolos sutartį, kurioje bus nurodytos tiek jūsų, tiek ir kreditorių teisės bei pareigos. Tai reiškia, kad jūs būsite oficialiai įsipareigoję grąžinti jums suteiktą paskolą lygiomis įmokomis per iš anksto nustatytą laikotarpį. Jei pažeistumėte paskolos sutarties sąlygas, būtų taikomi delspinigiai ir kitos papildomos sankcijos, kurios taip pat būna nurodytos paskolos sutartyje. Taigi, kaip jau supratote, jokiu būdu negalima pažiesti paskolos sutarties sąlygų ir būtina paisyti numatytų taisyklių.

Žinoma, svarbu, kad renkantis paskolą būtų atsižvelgiama į paskolų normą (greitiesiems kreditams dažniausiai taikomos didesnės palūkanos, o ilgalaikėms paskoloms – mažesnės), grąžinimo laikotarpį (kuo jis yra ilgesnis, tuo mažesnė mėnesinė paskolos grąžinimo įmoka), administracinius mokesčius (pvz., mokesčiai už paskolos sutarties sudarymą, paskolos sutarties administravimą ir kt.) ir papildomas sąlygas, kurios kiekvieno oficialaus kreditoriaus atveju gali skirtis.

Taip pat negalima pamiršti, kad tuomet, kai pateiksite savo paraišką, kreditoriai įvertins jūsų finansinę padėtį, pvz., atsižvelgs į jūsų gaunamas oficialias pajamas, turimus finansinius įsipareigojimus (ir ne tik į paskolas, tačiau taip pat ir turimas lizingo sutartis bei kreditines korteles), šeimyninę padėtį (ar gyvenate santuokoje, ar turite vaikų ir kt.), darbo stažą (jei darbo stažas yra trumpesnis nei keturi mėnesiai, paskola negali būti suteikta), asmeninę kredito istoriją (kaip iki šiol vykdėte savo turėtus finansinius įsipareigojimus, ar nepažeidėte sudarytų sutarčių sąlygų ir kt.) ir kitas svarbias detales.