Ką verta pamatyti Londone?

londonasKiekvienais metais Londonas pritraukia tūkstančius turistų iš viso pasaulio. Į šį miestą žmonės traukia ne tik ramiai poilsiauti, bet ir pamatyti įdomius monumentus, susipažinti su žmonių kultūra, kasdieniais gyvenimo įpročiais, tradicijomis, papročiais ir aplankyti gražiausius Londono objektus ir lankytinas vietas. Londonas turi daug lankytinų unikalių ir išskirtinių vietų, dėl šios priežasties, norint jas visas aplankyti, prieš keliaujant būtina pasidaryti lankytinų vietų sąrašą bei pasirūpinti pigiu skrydžiu į Londoną.

Ką verta pamatyti Londone?

Pigūs skrydžiai Vilnius – Londonas suteikia galimybę aplankyti šį miestą, kad ir šiandien. Londone yra labai daug vietų, kurių nevalia neaplankyti. Daugelis objektų yra mokami, tačiau miesto valdžia pasirūpina turistais ir į kai kurias lankytinas vietas įleidžia visiškai nemokamai. Pateikiamos pagrindinės lankytinos vietos, kurias būtina pamatyti.

  1. Tower Bridge (liet. Bokštų tiltas) – tai 19 a. pabaigos statinys, kuris Viktorijos laikais buvo Londono miesto simbolis. Taip pat tuo laikotarpiu šis bokštų tiltas, įrengtas su mechanizmais, kad pasikeltų ir nusileistų, buvo tikras inžinerijos stebuklas. XXI amžiuje atvažiavus į Londoną, pereiti šį tiltą būtina dėl jo istorinės reikšmės ir, žinoma, išskirtinumo.
  2. Parlamento rūmai – tai vienas iš Londono simbolių. Šiuos rūmus puošia šimtai neogotikinio stiliaus bokštelių, taip pat ir laikrodžio bokštas, kuriame įtaisytas 14 tonų sveriantis varpas, kitaip vadinamas Big Benu. Nuo 2012 metų laikrodžio bokštas pradėtas vadinti Elžbietos bokštu, norint pagerbti karalienę Elžbietą II, kuri tais metais šventė savo deimantinį jubiliejų.
  3. Bekingemo rūmai – tai visame pasaulyje garsi karališkosios šeimos rezidencija. Pirmoji juos įkūrusi buvo karalienė Viktorija, dar 1837 metais. Į Bekingemo rūmus turistai yra įleidžiama tam tikru metu, jiems leidžiama apžiūrėti prabangius karališkus apartamentus, , išskyrus privačius šeimos miegamuosius. Daugiausiai žmonių prie karališkųjų rūmų pritraukia sargybos keitimosi ceremonija – ją išvysti tikrai verta ir netgi privaloma.
  4. Londono akis – tai vienas didžiausių apžvalgos ratų visame pasaulyje. Pakilus šiuo apžvalgos ratu matoma visa Londono panorama, todėl tai geriausia daryti kai yra giedras oras. Taip pat pakilti patariama vakare, kai miestą nutvieskia tūkstančiai šviesų – romantiškas vakaras garantuotas.
  5. Tauerio pilis – tai 11 amžiuje buvusi gynybinė tvirtovė, kuri ilgus metus tarnavo dar kaip ir kalėjimas bei kankinimų vieta. Taip pat ši pilis yra buvusi karališkoji rezidencija, o šiuo metu joje yra įrengtas muziejus, kuriame žmonės gali susipažinti su regalijomis, pamatyti karališkąsias brangenybes.

Parašykite komentarą