Nekilnojamojo turto rinka įprastai labai sparčiai kinta. Trumpiau tariant, joje niekuomet nėra stagnacijos. NT kainas visuomet įtakoja daugybė įvairių veiksnių, todėl vartotojai, kurie linkę investuoti į nekilnojamojo turto objektus, visuomet turite domėtis besikeičiančia situacija, siekiant kaip įmanoma tiksliau prognozuoti būsimus pokyčius. Be abejo, šiuo atveju kalbame apie nekilnojamojo turto objektų kainas, kurios labai kinta atsižvelgiant į šalies ekonominę situaciją.
Pavyzdžiui, jei lygintume kainas, kuriomis buvo parduodami namai prieš ekonominę krizę, ir NT kainas krizės metu – matytume labai akivaizdų skirtumą. Tai reiškia, kad kriziniu laikotarpiu nekilnojamojo turto vertė gerokai nukrinta. Tuo tarpu, kai ekonomika atsigauna, kartu su ja atsigauna ir NT kainos.
Kita vertus, nereikėtų pamiršti, kad krizinis laikotarpis taip pat ne visuomet yra labai prastas investicine prasme. Jei investuotojai turi nemažai atliekamų pinigų ir yra puikiai išanalizavę NT rinką, gerokai žemesne kaina krizės laikotarpiu įsigytą nekilnojamąjį turtą, pasibaigus krizei jie gali parduoti už kur kas didesnę kainą, tokiu būdu labiau pasipelnydami.
Be abejo, šiuo atveju kalbame apie rimtus investuotojus, kurie yra patyrę ir turi pakankamai žinių, kurios jiems gali padėti lengviau ir efektyviau pasiekti norimą rezultatą. Tuo tarpu, jei jūs iki šiol niekuomet nebuvote pirkę nekilnojamojo turto, puikiai suprantama, kad pradžia gali būti ganėtinai sudėtinga – juk natūralu, kad tokiu atveju jums kils daug klausimų ir jums reikės skirti kur kas daugiau laiko bandant rasti tikslius atsakymus.
Tačiau reikia atminti, kad kai kurie vartotojai mano, jog investavimas į nekilnojamojo turto rinką yra vienas iš lengviausių ir paprasčiausių. Jie mano, kad tereikia įsigyti nekilnojamojo turto objektą ir tuo viskas pasakyta. Deja, bet vien tik NT įsigijimas tikrai neužtikrina pelningumo. Trumpiau tariant, nepaisant to, kiek investuosite į konkretų NT objektą, jis lygiai taip pat gali tapti ir nuostolingu. Todėl jei norite neprašauti pro šalį, visų pirma turėtumėte turėti labai aiškų planą, kurį sistemingai įgyvendintumėte.
Jei šiuo atveju net nenutuokiate apie ką kalbame, pateiksime labai elementarų pavyzdį. Įsivaizduokite, kad norite įsigyti nekilnojamojo turto objektą, kuris jums kiekvieną mėnesį generuotų pasyvias pajamas. Jei norite didžiausio galimo atsiperkamumo, t.y. siekiate didžiausios finansinės naudos – namu nuoma Vilniuje galėtų būti vienas iš patraukliausių pasirinkimų. Tačiau vėlgi, nereikia pamiršti, kad namas Vilniaus mieste gali kainuoti labai brangiai, todėl galima apsiriboti ir buto įsigijimu. Tokiu atveju jums reikės butą išnuomoti ir pasistengti, kad jis būtų nuolatos nuomojamas. Kiekviena „prastova“, kai jūsų bute niekas negyvens, jums neš nuostolį. Taigi, turite pasirūpinti, kad jūsų įsigytas butas būtų tinkamoje vietoje ir labai puikiai įrengtas – tai užtikrins, kad vartotojai bus sudominti jūsų pasiūlymų. Nors šis pavyzdys yra labai primityvus, jis puikiai atspindi, ką reikėtų daryti, kad nekilnojamasis turtas jums neštų papildomas pajamas.