Gyvenamųjų patalpų vėdinimas ir veiksmingiausi sprendimai

Rekuperatoriai

Neseniai įsigijote savo pirmąjį nuosavą būstą daugiabutyje? Nors jau spėjote jame apsiprasti jūs kasdien susiduriate su įvairiais nepatogumais, iš kurių vienas yra labai didelis oro drėgmės lygis ir besiformuojantis pelėsis? Tuomet akivaizdu, kad jums reikia kuo greičiau imtis atitinkamų priemonių, kurios galėtų padėti lengviau išspręsti tokio pobūdžio problemas, kurios iš tikrųjų yra labai opios ir su jomis šiomis dienomis susiduria pakankamai didelė dalis gyvenamųjų būstų.

Be abejo, jei jums iki šiol dar niekuomet nebuvo tekę su visu tuo susidurti praktiškai, turbūt šią akimirką nė nenumanote, kokia linkme turėtumėte pasukti ir nuo ko jums vertėtų pradėti. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad jums bus sudėtinga surasti atsakymus ir priimti teisingus sprendimus.

Pradėkite nuo pagrindinės priežasties

Visų pirma visuomet yra rekomenduojama bet kokio pobūdžio problemas pradėti spręsti nuo pagrindinės jų atsiradimo priežasties nustatymo ir jos pašalinimo. Trumpiau tariant, jei jūs nuolatos šalinsite tik padarinius, nepasirūpindami pagrindine jų atsiradimo priežastimi, patirsite didžiules papildomas finansines išlaidas, dideles laiko sąnaudas ir susidursite su begale papildomų pastangų.

Taigi, jei jūsų gyvenamajame būste vyrauja labai didelė santykinė oro drėgmė, kurią galima labai lengvai nustatyti pasitelkus oro drėgmės matavimo prietaisą ar tiesiog pasinaudojus drėgmės surinkėju, pirmiausia turėtumėte pagalvoti apie tai, kaip galėtumėte užtikrinti tinkamą savo būsto vidaus patalpų vėdinimą.

Rekuperatoriu filtrai

Rekuperacinio vėdinimo sistemos įrengimas

Šiomis dienomis tokiems klausimams spręsti bene veiksmingiausiomis priemonėmis išlieka rekuperacinio vėdinimo sistemos. Jei savo būste įsirengsite jam tinkančią rekuperacinę vėdinimo sistemą, akimirksniu galėsite pamiršti apie iki tol jums kilusias minėto pobūdžio problemas. Be to, šiuolaikiniai rekuperatoriai padės jums išvengti ir daugybės kitų papildomų rūpesčių.

Tiesą sakant, rekuperacinio vėdinimo sistemos pasižymi begale įvairių privalumų. Jei jūs savo namuose įsirengsite rekuperatorių, jo pagalba jūsų patalpose esantis panaudotas šiltas oras bus surinktas ir juo bus pašildytas iš lauko į patalpas atkeliaujantis šviežias ir gaivus oras. Be to, rekuperatoriuose yra įmontuoti filtrai, kurių dėka yra veiksmingai filtruojamas į patalpas patenkantis ir iš patalpų išeinantis oras. Tai užtikrina, kad vidaus patalpose oras visuomet būtų labai švarus, šviežias, gaivus ir jame nebūtų jokių kenksmingų medžiagų. Lygiai tą patį galima pasakyti ir apie iš patalpų išeinantį orą, kuris rekuperatoriaus filtro pagalba nebebūna kenksmingas ir neteršia aplinkos.

Žinoma, tai nėra vieninteliai privalumai, kuriuos būtų galima paminėti. Kaip jau turbūt supratote, namuose esantis šiltas oras nėra prarandamas. Juo yra pašildomas šviežias šaltas oras, o tai reiškia, kad tokiu būdu galima sutaupyti daugiau energijos. Taigi, šiuolaikinių rekuperatorių pagalba vartotojai gali sutaupyti net iki 95 % šilumos, o tai yra labai reikšmingas privalumas – tiek kalbant apie aplinkos išsaugojimą, tiek ir apie vartotojų patiriamų išlaidų sumažinimą.

Rekuperacinio vėdinimo sistemos taip pat užtikrina, kad patalpose įsivyrautų ir optimali oro drėgmė, o tai reiškia, kad tokiu būdu yra pašalinama pagrindinė pelėsio formavimosi priežastis. Kaip bebūtų, kuomet savo gyvenamosiose patalpose įsirengsite rekuperatorių, jums taip pat reikės atlikti ir tam tikrus vidaus remonto darbus, pašalinant iki tol vyravusios pernelyg didelės drėgmės ir prasto patalpų vėdinimo sukeltus padarinius.

Visi šie aukščiau paminėti rekuperatorių privalumai labai akivaizdžiai parodo, kad pastarasis sprendimas yra vienas iš pačių veiksmingiausių ir našiausių.

Daug naudingos informacijos apie rekuperacinį vėdinimą, patalpų oro kokybės gerinimą ir rekuperatorių filtrus galima skaityti https://filtrai1.lt/ tinklalapyje.