Esminiai Provanso stiliaus interjero akcentai

provanso stiliusProvanso stilius dažnai apibūdinamas tokiais epitetais kaip romantiškas, švelnus, svajingas, puošnus ir pan. O kaip namuose sukurti Provanso stilių? Kokios spalvos, tonai, dekoracijos, linijos būdingos šiam prancūzų įkvėptam stiliui?

Provanso stilius: apdailos ypatumai

Norėdami namuose įrengti jaukią Provanso stiliaus oazę, atkreipkite dėmesį į kelis esminius šio stiliaus interjero akcentus. Pirmiausia, sienos – jos turi būti šviesių pastelinių spalvų, pavyzdžiui, balta, gelsva, švelni persiko, kreminė, levandų spalva. Apskritai interjere turėtų vyrauti šviesios pastelinės spalvos. Jei sienas norite tapetuoti, pavyzdžiui, tai dažnas sprendimas miegamojo erdvėje, tuomet pasirinkite gėlių raštais margintus tapetus. Gali būti smulkios ar stambesnės gėlytės, būtų puiku, jei jos būtų alyvinės, levandų spalvos. Provanso stiliui itin būdingas dalykas, bet brangesnis, palyginti su tapetais, gėlėtu audiniu apmuštos sienos. Provanso stiliui būdingi sendinti elementai, todėl jei gyvenate rąstiniame name, medienai suteikite sendinto medžio įspūdį.

Provanso stiliaus kontekste reikšmingas vaidmuo tenka ir grindims – jos turi būti medinės. Kaip ir minėta, tobula, jei bus sukurtas sendintos medienos vaizdas, jei grindys bus su trūkiais, net aptrintos. Galimas ir laminato variantas – jo pasirinkimas šiandien rinkoje labai platus, tad atrasite, kas bus labiausiai panašu į sendintą medieną. Tokiose patalpose kaip vonia, prieškambaris, virtuvė, praktiškiau bus plytelės, bet rinkitės ne įprastas spalvotas, bet molio ar akmens spalvos, gali būti ir akmens imitacija (tik kuo natūralesnė).

Provanso stilius: baldai ir dekoravimas

Baldai – itin svarbūs interjero koncepcijoje. Labiausiai Provanso stiliui derės antikvariniai baldai, bet jei tokių nenorite, tai rinkitės sendintus specialiai. Svarbu, kad baldai būtų šviesūs: puikiai tiks balti, taip pat melsvi, levandų spalvos. Minkštų baldų apmušalai taip pat šviesių tonų, gali būti marginti gėlėmis, augalų motyvais, o kartais pasirenkamas ir dryžuotas audinys.

Užuolaidos – jos turi būti šviesios, natūralaus audinio, gali būti margintos gėlėmis ar augalų motyvų raštais. Kurdami Provanso stilių naudokite tik natūralias medžiagas, jokios sintetikos! Užuolaidoms, užtiesalams, patalynei, staltiesėms, servetėlėms rinkitės medvilnę, ypač puikiai tiks linas. Provanso stilius – romantiškas, todėl užuolaidos labai dailiai atrodys suimtos šonuose ir surištos kutais ar dailiomis juostelėmis.

Kaip dekoravimo elementus paderinkite pagalvėlių, pintų krepšių, įkomponuokite vazelę su džiovintų levandų puokšte. Nors įspūdis bus kur kas didesnis, jei vietoj įprastos vazelės pasirinksite, pavyzdžiui, seną dailų ąsotėlį, puodelį, kibirėlį, molinį ąsotėlį ar net senovinį nediduką laistytuvą, arbatinį. Provanso stilius asocijuojasi su grožiu ir jaukumu, todėl kaip dekoracijos tiks senoviniai daiktai, pavyzdžiui, vazos, žvakidės, knygos, pakabinkite paveikslų.

Provanso stilius – tai gėlių oazė. Todėl jei tik yra namuose vietos, dekoracijų iš gėlių interjero puošybai panaudokite daugiau. Puikiai tinka ne tik levandos, bet ir alyvų šakelės, hiacintai ir pan. Tiesa, visko su saiku. Daugiau informacijos apie provanco stilių rasite apsilankę www.manoturizmas.lt

Parašykite komentarą