Automobilio nuoma: TOP5 klausimai ir atsakymai

Automobilio nuoma

Nusprendus pasinaudoti automobilio nuoma, visų pirma reikia pagalvoti ne tik apie savo keliamus reikalavimus ir numatytus tikslus, tačiau taip pat ir apie automobilių nuomos bendrovių taikomas sąlygas ir šių paslaugų teikimo tvarką. Todėl siekdami, kad visas pasinaudojimo automobilio nuoma procesas jums būtų paprastesnis, siūlome pasinaudoti šiais keliais patarimais.

  1. Kokius reikalavimus taiko automobilių nuomos bendrovės savo klientams? Jei jūs kreipsitės į automobilių nuomos bendrovę ir būsite būtent tas žmogus, kuris vairuos nuomotą automobilį, automobilių nuomos bendrovė iš jūsų reikalaus jiems pateikti galiojantį B kategorijos vairuotojo pažymėjimą. Jūs taip pat turėsite būti ne jaunesni nei 21 m. amžiaus ir turėti ne trumpesnį kaip 2 metų vairavimo stažą. Norint išsinuomoti transporto priemonę, taip pat iš jūsų gali būti prašoma pateikti galiojančią banko kortelę (tinka tiek debetinė, tiek ir kredito) – ji yra naudojama asmens tapatybės patvirtinimui. Žinoma, jei jūs kreipsitės kaip juridinis asmuo, t.y. automobilį nuomosis įmonė, tuomet bus reikalingas ir įmonės įgaliojimas arba darbuotojo pažymėjimas.
  2. Kokio dydžio užstatas bus taikomas nuomotam automobiliui? Užstato dydis kiekvienu atveju gali skirtis. Jis priklauso tiek nuo konkrečios bendrovės, kuri nuomoja automobilius, tiek ir nuo automobilio markės, modelio, transporto priemonės kategorijos, jos gamybos metų ir kt. Tačiau pakankamai dažnai automobilio nuomos užstatas būna lygus KASKO frančizės dydžiui, o tai reiškia, kad jis gali būti apytiksliai 300 EUR. Užstatas visuomet turi būti sumokėtas prieš išsinuomojant automobilį.
  3. Ar galima nemokėti užstato? Taip, jei klientas automobilį išsinuomoja su papildomu draudimu. Tuo tarpu papildomo draudimo kaina yra nustatoma individualiai, atsižvelgiant į kliento vairavimo stažą, draudiminį stažą ir kitus veiksnius.
  4. Ar automobiliui bus taikomas draudimas? Kiekvienas automobilis privalo būti apdraustas. Šiuolaikinės automobilių nuomos bendrovės savo nuomojamus automobilius yra apdraudusios TPVCA ir KASKO draudimu. Tokiais atvejais automobiliams taip pat dažnai yra taikoma ir „Pagalbos kelyje“ paslauga, kuri galioja visoje Europos Sąjungoje. Tai yra ypač vertinga paslauga, jei nuomotu automobiliu nusprendžiama vykti į užsienį.
  5. Kokias papildomas sąlygas taiko automobilių nuomos bendrovės? Sąlygos labai tiesiogiai priklauso nuo konkrečios automobilius nuomojančios bendrovės. Tačiau nėra neįprasta, jei atliekant automobilio rezervaciją, yra taikomas išankstinis 20% bendros sumos apmokėjimas. Taip pat transporto priemonė privalo būti grąžinta laiku. Dažnai vėlavimu yra laikomas 2 val. pavėluotas automobilio grąžinimas, už kurį jau yra pradedamas taikyti papildomas mokestis. Jei transporto priemonė klientui yra perduodama su pilnu degalų baku, ji taip pat privalo būti grąžinta su pripildytu degalų baku – antraip būna taikomi papildomi mokesčiai, kurie tik padidina bendrą automobilio nuomos kainą. Žinoma, sąlygų gali būti ir daugiau, todėl visas jas turėtumėte išsiaiškinti prieš pasirinkdami automobilį nuomai.