Automobiliai ir jų eksploatacinės išlaidos

Automobiliai

Kiekvienas žmogus, kuris turi vairuotojo pažymėjimą, visuomet nori eksploatuoti techniškai tvarkingą automobilį. Tai yra savaime suprantamas poreikis. Niekam nėra malonu kiekvieną mėnesį vykti į autoservisą ir savo automobilį palikti bent kelioms dienoms, o galiausiai padengti labai dideles sąskaitas už atliktus remonto darbus. Jei turime tokį automobilį, tuomet įprastai siekiame jo kuo greičiau atsikratyti. Be to, nereikėtų pamiršti, kad tokiais atvejais, kai automobilį pristatome į autoservisą, turime pasirūpinti pakaitiniu automobiliu. Tai reiškia, kad tokiose situacijose gelbsti automobiliu nuoma Mazeikiuose, Marijampolėje, Šiauliuose, Kaune ir kituose Lietuvos miestuose.

Kaip bebūtų, jei bandome parduoti techniškai netvarkingą transporto priemonę, dažniausiai meluojame ir teigiame, kad mūsų parduodamas automobilis yra visiškai techniškai tvarkingas. Galiausiai, jei tokią transporto priemonę pavyksta parduoti, naujasis savininkas neilgai trukus pastebi vienokius ar kitokius gedimus. Trumpiau tariant, tai yra užburtas ratas, į kurį patenka labai daug vairuotojų.

Niekada negalime žinoti ar naudotas automobilis, kurį norime įsigyti, nebuvo patyręs rimtų avarijų ar jame nėra tam tikrų brangiai kainuosiančių techninių gedimų. Juolab, kad tikrai ne kiekvienas automobilio pardavėjas sutinka savo parduodamą transporto priemonę kartu su potencialiu pirkėju nuvežti į autoservisą. Ką jau kalbėti apie tuos atvejus, kai automobilių pardavėjai pasiūlo keliauti į savo pažįstamų valdomas automobilių remonto dirbtuves, kuriose yra pasakoma, kad parduodama transporto priemonė yra tvarkinga.

Tai tik dar kartą parodo, kad šiais laikais įsigyti tvarkingą automobilį galima tik salone, kai jis yra visiškai naujas. Tuo tarpu, kai renkamės ne pirmus metus keliais riedantį automobilį, susiduriame su didele rizika. Įsigijus tokią transporto priemonę, neilgai trukus gali reikėti pavarų dėžės remonto darbų ar bet kurios kitos autodetalės pakeitimo. Tai reikalauja daug pinigų, todėl su kiekviena pakeista detale mūsų automobilis brangsta, nors automobilio rinkos kaina mažėja.

Todėl įprastai vairuotojai, kurie mėgsta mažomis eksploatacinėmis išlaidomis pasižyminčius automobilius, renkasi tokias markes kaip Volkswagen ar Skoda. Tuomet jie būna tikri, kad ilgą laiką jų transporto priemonės nereikės vežti į autoservisą ir mokėti didelių piniginių sumų už jiems priklausančio automobilio remontą.