Ar visada raudonuojame tik iš gėdos?

raudonas veidasRaudonas veidas yra neatsiejamas žmogaus, kuris jaučia gėda, simbolis. Vos tik pamačius, jog mūsų pašnekovas ar kuris nors kitas žmogus išrausta – mūsų pasąmonė perskaito tai kaip žinutė, kad žmogui yra gėda, drovu ar nepatogu. Regis, dažniau veido raudoniu pasižymi drovesni, uždaresnio būdo žmonės tuomet, kai atsiduria dėmesio centre ar turi pasisakyti viešumoje. Tačiau kyla natūralus klausimas – ar raudonas veidas visuomet yra tik drovumo ir gėdos palydovas? Galbūt paraudusi veido oda byloja apie šį bei tą daugiau?

Galime gana greitai sugriauti mitą, jog visada raudonuojame tik iš gėdos. Raudonas veidas gali neturėti nieko bendro su žmogaus emocine būseną, kurią jis jaučia tuo metu. Pasirodo, raustantis veidas yra tam tikrų odos ligų simptomas. Vadinasi, tokiu atveju veidas raudonuoja dėl kitų priežasčių nei tiesiog susidrovėjus. Esant odos ligoms, kurios sukelia veido raudonavimą, jis gali būti iššaukiamas įvairaus aštraus ar saldaus maisto, staigaus temperatūrų pasikeitimų ir kitų sąlygų, kurias žmogus ne visuomet gali kontroliuoti. Kaip tokiu atveju tvarkytis su nuolat, dėl menkiausių smulkmenų, raudonuojančia veido oda?

Šiuo klausimu gali padėti tik geras ir profesionalus dermatologas, kuris atsižvelgęs į veido odos būklę, galės skirti tam tikras priemones, kurios padės tvarkytis su šia problema. Kaip bebūtų gaila, bet veido raudonis yra ganėtinai sunkus klausimas ir iš psichologinės perspektyvos, net jei jį sukelia ir ne emocinės priežastys. Negydant raudonuoti linkusios veido odos gali išsivystyti nepasitikėjimas savimi. Mat, veidas yra tarsi mūsų vizitinė kortelė, kurį pati pirmoji atkreipia visų su kuriais bendraujame ar prasilenkiame dėmesį. Nei vienam nebūtų malonu žinoti, jog jis sulaukia papildomų žvilgsnių būtent dėl savo veido raudonio. Todėl svarbu šią problemą spręsti kuo anksčiau.

Parašykite komentarą