Ar riebalinės ląstelės ataugs po riebalų nusiurbimo?

Riebalų nusiurbimas

Liposakcija, taip dar kitaip, moksliškai, vadinamas riebalų nusiurbimas, ne be priežasties yra numeris 1 plastinė operacija visame pasaulyje. Jos trukmė yra nedidelė, ji maksimaliai saugi ir amžina… Ar ne? Pasirodo, pagal tam tikrą praeitais metais atliktą tyrimą, tai gali būti nedidelis klaidinimas.

Skaičiai

Daktaras Teri L. Hernandez ir daktaras Robert H. Eckel iš Kolorado Universiteto nusprendė pamėginti atsakyti klausimą tirdamas keletą dalykų. Pirma, ar riebalai griš, po jų nusiurbimo ir antra, kurioje kūno vietoje šie liks. Tyrimas buvo atliktas pasirinkus atsitiktinius asmenis, kuriems buvo atliktas riebalų išsiurbimas, juos sudarė 32 metų moterys, turinčios antsvorio apatinėje pilvo dalyje, šlaunyse bei smakre (skaityti toliau).

Visi tyrimo metu dalivavusių moterų kūno matavimai buvo išmatuoti prieš liposakcijos operaciją, po jos, po 6 savaičių, po 6 mėnesių, po 12 mėnesių. Visos moterys sutiko viso tyrimo metu nekeisti savo valgymo, sportavimo įpročių tam, jog matavimai būtų maksimaliai tikslūs.

Tyrėjai palygino visus matavimos ir atrado, jog po 6 savaičių, riebalų procentas kūne nukrito 2.1% grupėje, kurioje atlikta liposakcijos operacija. Grupėje, kurioje operacija nebuvo atlikta, nukrito tik 0.28%, todėl padaryta išvada buvo, jog atlikus riebalų nusiurbimą, riebalų procentas iš tiesų gerokai sumažėja. Tačiau, po 6 ir 12 mėn., riebalai sugrįžo atgal, tačiau ne šlaunų vietose. Sugrįžo į pilvo vietą.

Kyla klausimas, kodėl?

Ekspertai teigia, jog žmogaus kūnas bando “apginti” savo riebalus, tad jei bandote jo prarasti, šis ras būdų jį sugražinti. Tačiau, tai gali būti ir dėl netinkamos dietos, t. y. viršytos dienos kalorijų normos.

Tačiau gera žinia ta, jog moterys po riebalų nusiurbimo operacijos vis tiek tampa itin patenkintos rezultatais. Joms nepatiko turėtų per daug riebalų šlaunų ar smakro vietose, jos norėjo, kad šis dingtų kuo greičiau. Taip pat, daugiau nei pusė moterų teigia, jog ryžtųsi operacijai dar kartą, net iš žinodamos šiuos faktus.

Kaip daktaras Henrandez’as ir teigia, svarbu pabrėžti, jog liposukcijos operacija nėra antsvorio ar nutukimo gydymo procedūra ar alternatyva nesveikam kalorijų ryjimui. Operacija rekomenduojama toms moterims ar vyrams, kurie nori tik padailinti tam tikras kūno dalis, iš esmės kiek keičiant jų formą, o ne numesti dešimtis kilogramų. Keičiant tam tikrų kūno dalių formą, kūno figūra ir išvaizda gali tapti gerokai arčiau tobulumo, o kilogramai svorio skalėje šiuo atveju nebūtų tokie svarbūs.

Taip pat, kiti daktarai bei chirurgai kritikai teigia, jog šis tyrimas buvo atliktas itin klaidingai, neteisingai bei siekiant įbrukti iš anksto nustatytą priešišką nuomonę. Esą šie iš anksto nusistatė išvadą, o tik paskui rado būdu prieiti prie jos bet kokia kaina.

Originalus tyrimas: http://citeseerx.ist.psu.edu/viewdoc/download?doi=10.1.1.575.9760&rep=rep1&type=pdf