Ar brangu pasistatyti segmentinę tvorą?

Tvoros kaina, kaip ir bet kokio kito statinio, daikto ar automobilio, yra labai individualus dalykas ir priklauso nuo skiriamo biudžeto. Todėl kas vienam brangu, kitam gali būti pigu ir atvirkščiai. Iš esmės segmentinės tvoros įrengimas yra vienas iš geriausių sprendimų kainos ir kokybės atžvilgiu. Todėl tokio tipo tvorą įsirengti gali bene kiekvienas.

Žinoma, nepaisant to, kad tai vienas iš pigesnių variantų, segmentinės tvoros kaina priklauso nuo sklypo dydžio ir segmentų pasirinkimo. Tvoros segmentai gali būti skirtingo aukščio bei storio, kaina priklauso ir nuo to, dažyta ar nedažyta ji yra.

Paprastai tokią tvorą įrengti nereikia ypatingų statybos darbų, jos įrengimui nėra būtini pamatai. Paprasčiausias ir pigiausias būdas – stulpų betonavimas ir segmentų sumontavimas. Žinoma, esant poreikiui, galima įrengti ir tvoros pamatus, tuo atveju kaina jau nebus tokia maža. Nebent betonavimo darbus atliksite patys.

Tačiau nenorint ar nesant poreikiui įrengti betoninius pamatus, galima rinktis pigesnę, tačiau ne prastesnę alternatyvą – bortelius. Specialiai segmentinei tvorai pritaikyti betoniniai borteliai atrodo labai estetiškai, o montuojami itin paprastai, pasitelkiant specialius laikiklius. Tokiu būdu turite estetiškai atrodantį ir nebrangų tvoros variantą.

Taigi, kaip jau supratote, vienareikšmiškai atsakyti, brangu ar pigu pasistatyti segmentinę tvorą – nepavyks. Tačiau bet kuriuo atveju, šis variantas jeigu ir ne pats pigiausias, tai tikrai pigesnis, lyginant kitokio tipo tvorą – medinę arba metalinę.

Kalbant apie estetiką bei geriausią kainos ir kokybės santykį, segmentinė tvora yra tai, ko reikia. Segmentinės tvoros privalumas tas, kad esant poreikiu, bet kuris segmentas gali būti demontuojamas ir vėl sumontuojamas be didelių pastangų. Norint įsirengti dar pigesnę tvorą, galbūt reikėtų rinktis tinklinę tvorą, tačiau estetiniu požiūriu ji nėra tokia patraukli ir funkcionali.